Вітчизняні науковці в межах проекту ЄС розроблять програму розвитку біомедицини в Україні

          Інститут молекулярної біології і генетики НАН України в межах європейського проекту СOMBIOM на грант, який він виграв у 2011 році, розробить програму розвитку біомедицини в Україні. Про це в коментарі Укрінформу повідомила менеджер проекту, вчений секретар Інституту, кандидат біологічних наук Яніна Міщук.

      "Проект СOMBIOM складається з п'яти робочих пакетів, і дуже велика частина роботи присвячена розвиткові біомедицини в Україні. Результатом за цим основним пакетом має стати стратегія розвитку Інституту. Але ми її розуміємо як спільну програму двох академій - Національної академії наук і Академії медичних наук України, - що вкаже шлях і нашому інституту в галузі біомедицини, і медикам та біологам, які працюють у цій галузі, щодо розробки пріоритетних в Україні напрямів і впровадження результатів наукових досліджень у медичну практику", - сказала Я.Міщук.

    Вона розповіла, що Інститут молекулярної біології і генетики, розробляючи стратегію свого розвитку, провів восени "круглий стіл", на якому було вирішено звернутися у президії обох академій з пропозицією розробити спільну програму НАНУ і НАМНУ в галузі біомедицини, яка має спрямувати розвиток біомедицини в Україні. "Це буде внеском українських біомедиків у європейську науку. Такою програмою ми постараємося показати, що у своєму розвитку йдемо в ногу з європейськими пріоритетами - це одна з умов проекту СOMBIOM. Європейці дуже зацікавлені, щоб ми нікуди в бік не відхилилися - величезна країна, усе ще величезний, як вони вважають, науковий потенціал, тож вони зацікавлені, щоб ми крокували з ними в ногу ", - зазначила вчений секретар Інституту.

     Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, вона пояснила, що Єврокомісія кожні п'ять, а тепер кожні сім років оголошує нову програму науково-технічного розвитку Європи, в якій визначає пріоритети співробітництва, правила подачі проектів і призначає конкурси. "Тобто вони визначають на п'ять років, що фінансуватимуть у науці і яким чином", - уточнила Міщук. Інститут молекулярної біології і генетики НАН України співпрацює з Євросоюзом ще починаючи з п'ятої рамкової програми, наразі закінчується сьома рамкова програма, а з 2014 року починається восьма, яка називатиметься "Горизонти 2020".

     За словами Міщук, правила участі в ній обіцяють спростити, щоб науковці охочіше подавали проекти. Повертаючись до проекту СOMBIOM, вона поінформувала, що результати виконання всіх її пакетів, у тому числі програму розвитку біомедицини в Україні, має оцінити Єврокомісія. "Звісно, програма розвитку біомедицини в Україні є справою нашої країни. Для Єврокомісії важливо, що цей напрям в Україні існує, а пріоритети науково-технічного розвитку держави - це справа України. Тому ми, звичайно, дуже сподіваємося на підтримку наших керівних органів науки - і на Держінформнауки, і на Міністерства освіти і науки", - підсумувала Міщук.

     Інститут молекулярної біології і генетики НАН України взяв участь у європейському конкурсі РП7, що проводився протягом 2010-2011 рр, та отримав фінансування на виконання проекту «Зміцнення співпраці між ЄС та Україною в галузі молекулярної біомедицини» (COMBIOM), в якому Інститут є координатором. Сума гранту становить 450 тис. євро, проект почався у грудні 2011 року, його тривалість 36 місяців. Партнерами Інституту молекулярної біології і генетики НАН України є Інститут Гюстава Руссі (Франція) та Міжнародний Інститут молекулярної і клітинної біології (Польща).

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Засідання круглого столу «Перспективи ст…

24-07-2015 Anna - avatar Anna

Засідання круглого столу «Перспективи створення вітчизняного трактора на альтернативних видах палива»

23 липня в Національному науковому центрі «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» відбулося засідання круглого столу «Перспективи створення вітчизняного трактора на альтернативних видах палива». В роботі круглого столу взяли участь провідні...

Відбулось Друге засідання українсько-кит…

15-10-2012 Олена - avatar Олена

14 жовтня 2012 року в м. Пекіні (КНР), на території Китайської національної космічної адміністрації, відбулось Друге засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в космічній галузі (далі – Підкомісія) під головуванням...

9-й Міжнародний форум "Інноваційні …

29-09-2015 Олена - avatar Олена

9-й Міжнародний форум "Інноваційні технології в медицині", Польща, Супрасль, 3-5 грудня 2015 року

Основні акценти форуму ITMED 2015 – підготовка проектів до конкурсів програми Горизонт 2020 та поширення досвіду створення і функціонування кластерів та технологічних парків у сфері біотехнологій і медицини, практичні аспекти...