Новосибірські вчені Науково-дослідного інституту клінічної імунології розробили вакцину від раку. Вона вже пройшла клінічні випробування і показала хороші результати. Вакцина вводиться хворому на третій-четвертій стадіях раку, збільшуючи тривалість його життя більш ніж у двічі, розповів директор інституту, академік Володимир Козлов. Зміст вакцини полягає в тому, що з організму людини витягають так звані дендритні клітини, навантажують їх антигенами пухлинних клітин.
В свою чергу дендритні клітини їх переробляють. На цьому етапі їх вводять людині, вони починають працювати в організмі, викликаючи у нього хорошу імунну відповідь. Тобто, активно борються з пухлиною. По суті ця розробка – клітинна терапія». На сьогодні препарат вводиться хворому після операції. Наступний етап – його використання на ранніх стадіях захворювання.
Вчений розповів, що вакцина працює проти кількох різновидів раку: колоректального, молочної залози і простати. В інституті вже готові до промислового випуску препарату. В недалекому майбутньому імунологи розроблять профілактичні вакцини не тільки від раку, але і від інших хвороб, наприклад, атеросклерозу. Такі розробки вже ведуться в інституті, підкреслив учений.