Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (МТІ) розробили технологію вироблення електроенергії з вугілля з удвічі більшою ефективністю, ніж та, яку мають сучасні вугільні електростанції. Про це пише інтернет-ресурс Eurekalert.
Таке відкриття означає, що кількість викидів вуглекислого газу, що виробляється вугільними електростанціями, може бути скорочена на 50 відсотків.
Концепція, запропонована докторантами Кетрін Онг і Рональдом Крейном з МТІ, полягає в об'єднанні в єдину систему двох добре відомих технологій: газифікації вугілля і паливних елементів.
Газифікація – це спосіб вилучення газоподібного палива з вугільного пилу, а не при спалюванні самого вугілля. Методика широко використовується на підприємствах хімічної промисловості для отримання газоподібного водню. Паливні елементи виробляють електроенергію з газоподібного палива, пропускаючи його крізь батарею, як система, в якій паливо вступає в електрохімічну реакцію з киснем із повітря.
Привабливість поєднання цих двох технологій у тому, що обидва процеси відбуваються за високих температур – 800 градусів за Цельсієм або більше. Об'єднання їх на одному заводі дасть двом компонентам змогу обмінюватися теплом з мінімальними втратами енергії. Паливний елемент генеруватиме достатню кількість тепла, щоб підтримувати газифікацію, усуваючи потребу в окремій системі опалення, необхідній при спалюванні вугілля.