Науковці знайшли новий спосіб боротьби зі шкідливими викидами

shkid vykydyДослідники з Массачусетського технологічного інституту (МТІ) розробили технологію вироблення електроенергії з вугілля з удвічі більшою ефективністю, ніж та, яку мають сучасні вугільні електростанції. Про це пише інтернет-ресурс Eurekalert.

Таке відкриття означає, що кількість викидів вуглекислого газу, що виробляється вугільними електростанціями, може бути скорочена на 50 відсотків.

Концепція, запропонована докторантами Кетрін Онг і Рональдом Крейном з МТІ, полягає в об'єднанні в єдину систему двох добре відомих технологій: газифікації вугілля і паливних елементів.

Газифікація – це спосіб вилучення газоподібного палива з вугільного пилу, а не при спалюванні самого вугілля. Методика широко використовується на підприємствах хімічної промисловості для отримання газоподібного водню. Паливні елементи виробляють електроенергію з газоподібного палива, пропускаючи його крізь батарею, як система, в якій паливо вступає в електрохімічну реакцію з киснем із повітря.

Привабливість поєднання цих двох технологій у тому, що обидва процеси відбуваються за високих температур – 800 градусів за Цельсієм або більше. Об'єднання їх на одному заводі дасть двом компонентам змогу обмінюватися теплом з мінімальними втратами енергії. Паливний елемент генеруватиме достатню кількість тепла, щоб підтримувати газифікацію, усуваючи потребу в окремій системі опалення, необхідній при спалюванні вугілля.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Інформаційно-комунікаційний захід проєкт…

18-09-2019 director - avatar director

Міністерство освіти і науки України 19 вересня за участі представників Секретаріату Міжнародної євразійської інноваційної науково-технічної програми "EURЕKA" проводить вебінар "EURЕKA info day".Метою заходу є інтенсифікація впровадження інноваційних науково-технічних розробок у...

Нанотехнологи сделали шаг на пути к созд…

02-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 2 ноября, 2012 - 05:06 Ученым из университета Авейро в Португалии удалось наделить «электронными» свойствами известную аминокислоту глицин. Это открытие стало очередным шагом к созданию биологического компьютера.

XІV Международная научно-практическая ко…

01-07-2015 Anna - avatar Anna

XІV Международная научно-практическая конференция  «Актуальные вопросы и организационно-правовые основы международного сотрудничества в сфере высоких технологий»

ИНФОРМАЦИОННОЕ ПИСЬМО   Государственное предприятие «Центр научно-технической информации и содействия инновационному развитию Украины» (ГП «Укртехинформ») приглашает Вас принять участие  в XIV Международной научно-практической конференции «Актуальные вопросы и организационно-правовые основы международного сотрудничества в...