Унікальний процес виробництва дизеля може скоротити викиди CO2

Diesel unicКоманда науковців з Католицького університету в Левені (Бельгія) та Утрехтського університету (Нідерланди) під час дослідження процесу отримання палива розробила новий метод виробництва більш чистого дизельного палива. Науковці впевнені, що нову техніку можна легко масштабувати до масового виробництва для використання протягом наступного десятиліття, повідомляє ресурс FacePla.net.

Каталізатори є центральними компонентами у виробництві палива, полегшуючи хімічні реакції, які переводять сировинні матеріали в працездатний продукт. У процесі виробництва молекули палива взаємодіють з каталітичними матеріалами, рухаючись між металом і кислотою, змінюючи по порядку їх стан.

Інновація дослідників відноситься до розміщення каталітичних матеріалів, які в даному випадку складаються з платини і твердотільної кислоти.

На сьогоднішній день це стандартна практика - помістити два каталізатори настільки близько один до одного, наскільки це можливо, щоб дозволити сировинним матеріалам рухатися більш легко між ними, полегшуючи тим самим процес.

Команда дослідників з'ясувала, що якщо компоненти розміщені принаймні на кілька нанометрів один від одного, то реакція буде виробляти набагато більш екологічно чисте паливо.

Здивовані своїми висновками, дослідники декілька разів переконалися, що результати ні в якому разі не були скомпрометовані, перевіривши свої висновки.

Якщо автомобілі будуть працювати на більш чистому дизелі, вони будуть виділяти значно менше шкідливих частинок і виробляти менше CO2. Крім того, виробництво можна масштабувати в короткі терміни, а це означає, що ми могли б перейти на екологічно чистий дизель за п'ять-десять років.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Отруту гадюкових перетворили на гемостат…

29-10-2015 Олена - avatar Олена

Отруту гадюкових перетворили на гемостатик

Дослідники Університету Райса винайшли спосіб швидкої зупинки кровотечі навіть у людей, які мають погану згортуваність крові. Їх дослідження опубліковане в журналі ACS Biomaterials Science & Engineering, а його короткий виклад...

Влада РФ направить біля 6,5 млрд. руб. н…

23-02-2012 Олена - avatar Олена

Уряд РФ в найближчі три роки направить на розвиток технопарків в країні 6-6,5 мільярда рублів, заявив прем'єр-міністр Володимир Путін на нараді з підвищення ефективності держуправління при використанні інформаційних технологій.

Херсонський завод "Паллада" по…

15-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Херсонський державний завод "Паллада" підписав контракт з казахським замовником на будівництво для нього судноремонтного доку.