Унікальний процес виробництва дизеля може скоротити викиди CO2

Diesel unicКоманда науковців з Католицького університету в Левені (Бельгія) та Утрехтського університету (Нідерланди) під час дослідження процесу отримання палива розробила новий метод виробництва більш чистого дизельного палива. Науковці впевнені, що нову техніку можна легко масштабувати до масового виробництва для використання протягом наступного десятиліття, повідомляє ресурс FacePla.net.

Каталізатори є центральними компонентами у виробництві палива, полегшуючи хімічні реакції, які переводять сировинні матеріали в працездатний продукт. У процесі виробництва молекули палива взаємодіють з каталітичними матеріалами, рухаючись між металом і кислотою, змінюючи по порядку їх стан.

Інновація дослідників відноситься до розміщення каталітичних матеріалів, які в даному випадку складаються з платини і твердотільної кислоти.

На сьогоднішній день це стандартна практика - помістити два каталізатори настільки близько один до одного, наскільки це можливо, щоб дозволити сировинним матеріалам рухатися більш легко між ними, полегшуючи тим самим процес.

Команда дослідників з'ясувала, що якщо компоненти розміщені принаймні на кілька нанометрів один від одного, то реакція буде виробляти набагато більш екологічно чисте паливо.

Здивовані своїми висновками, дослідники декілька разів переконалися, що результати ні в якому разі не були скомпрометовані, перевіривши свої висновки.

Якщо автомобілі будуть працювати на більш чистому дизелі, вони будуть виділяти значно менше шкідливих частинок і виробляти менше CO2. Крім того, виробництво можна масштабувати в короткі терміни, а це означає, що ми могли б перейти на екологічно чистий дизель за п'ять-десять років.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

February 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Україна та Японія розвиватимуть співробі…

25-07-2013 Anna - avatar Anna

23 липня 2013 року в приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з лауреатом Нобелівської премії з хімії 2001 року, Президентом Інституту Рікен (Японія) паном Рьоджі Нойорі.

Заявка на революцію: новий світлодіод в …

20-02-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Компанія Soraa заявила про розробку дешевої і яскравої світлодіодним лампочки, яка може замінити всі інші джерела освітлення.

SpaceX отправит первый частный космическ…

18-04-2012 Олена - avatar Олена

 Дата первой беспилотной миссии на космическую станцию, которая будет проведена частной компанией, назначена на 30 апреля.