Очікується, що в майбутньому нова технологія, розроблена китайськими вченими, дозволить вирішити проблему так званого «білого забруднення» (забруднення пластиковими відходами).
Використовуючи крохмаль (отриманий з кукурудзи і маніока) та глину, в Китаї зробити міцну та екологічно чисту «пластмасу». Вироби з такого матеріалу повністю розкладаються на воду, двоокис вуглецю і азот, повідомляє ресурс СА-News.org.
При цьому за зовнішнім виглядом, кольором, міцністю та еластичністю матеріал нічим не відрізняється від пластикових товарів, до яких ми звикли.
Власником нової технології виступає китайська компанія «Хуавей» з міста Вейфан (провінція Шаньдун). З «екологічного композитного матеріалу на основі бентонітової глини і крохмалю» компанія вже встигла виробити та протестувати пластикові коробки для їжі, ложки, палички для їжі, пакети для покупок, плівки для сільськогосподарських потреб, які за своєю зручністю та функціональністю нічим не відрізняються від аналогічних пластикових товарів, які продаються в магазинах.
У вересні 2015 року ця нова технологія пройшла частину сертифікацій ЄС на відповідність стандартам для пластикових пакувальних матеріалів, що стосуються вмісту важких металів, вуглецю, а також розкладання.