Як відомо, забруднення повітря загрожує здоров'ю людини. Тому вчені постійно перебувають у пошуку нових методів раціонального застосування вуглецю, навіть перетворюють смог на прикраси.
Випускник Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology) Анірудх Шарма (Anirudh Sharma) нещодавно винайшов ще одну можливість використання вуглецю у повсякденні: він виробляє зі смогу чорнило для принтерів. Ідея відвідала молодого вченого під час подорожі на батьківщину до Індії, де великі густонаселені міста країни страждають від сильного смогу і сажі, тобто неспаленого вуглецю.
Для втілення задуму Шарма сконструював демонстраційний пристрій, який витягує сажу з палаючої свічки і накопичує її на свого роду вістрі. За допомогою вістря ємність для чорнила наповнюється сумішшю з сажі, горілки та оливкової олії.
Відео https://player.vimeo.com/video/87233029?title=0&byline=0&portrait=0#
Поки що чорнило Шарми поступається якістю продукту таких відомих виробників, як HP або Canon. Навіть сам винахідник визнає, що чорнило може бути більш насиченого чорного кольору. У будь-якому випадку сировини на екологічне чорнило більш ніж достатньо: за даними Шарми, чотирьохрічний дизельний двигун здатний лише за 60 секунд виробити вуглецю, якого вистачить на цілий картридж.