Провівши ряд досліджень, вчені з університету Аделаїди в Австралії і австралійської наукової ради виявили, що відома пустельна рослина, з якої в Мексиці готують текілу, може чудово підійти в якості стійкого альтернативного джерела біопалива та інших біохімічних продуктів, повідомляє ресурс Сheburek.net.
Мова йде про рослину Агава, з одного гектара якої, як виявилося, можна отримувати до 15000 літрів біопалива на рік.
При цьому важливо, що сама рослина зростає у посушливих районах, тому вона не вимагає додаткового поливу та догляду.
Вчені виявили, що листя агави має особливий склад, тому вироблення біоетанолу шляхом їх ферментації еквівалентне виробленню біопалива з сільськогосподарських культур, що використовуються сьогодні в біоенергетичній галузі. З цієї рослини можна виділити велику кількість цукру, який легко ферментується в біоетанол, а також підходить для використання в якості сировини для багатьох продуктів, таких як фарби, пластмаси і дорогих хімічних речовин, вироблених зазвичай з викопного палива.
Наразі дослідники будуть вивчати методи культивування цієї рослини для збільшення виробництва з неї біопалива. Приміром, вчені збираються оптимізувати щільність посадки агави, а також збільшити механізацію прибирання рослин і поліпшити процеси ферментації для максимізації виходу кінцевої продукції.