Недогризки і гній - на авіапаливо: дослідники розробили новий метод

 aviapalyvo

Дослідники Університету Каліфорнії з вивчення біомаси мають намір розробити новий вид біопалива, яке буде вироблятися з газу, що виділяється бактеріями при розкладанні гною, передає портал Цікавості.

Нове біопаливо також планується виробляти з газу, що виділяється при розкладанні недоїдків і розкладаного бактеріями сміття. У перспективі виробники біопалива будуть укладати контракти з фермами на поставку сміття і гною.

За оцінкою дослідників, використання біопалива в перспективі буде зростати. Зокрема, вже сьогодні фермерська компанія Fair Oaks Farms в Індіані використовує спеціальні установки для виробництва біопалива з гною. Цей гній на фермах отримують від 15 тисяч корів і трьох тисяч свиней. Одержуваний при розкладанні гною газ очищається, стискається, ароматизується і використовується для заправки 42 вантажних автомобілів, які розвозять молоко різними штатами: від Мічигану до Теннессі.

Деякі авіакомпанії вже почали закуповувати біопаливо, вироблене з яловичого жиру. Зокрема, 15 мільйонів галонів (56,8 мільйона літрів) такого палива купив у компанії Alt Air Fuels авіаперевізник United Airlines. Їм будуть заправлятися літаки, що літають по маршруту Лос-Анджелес — Сан-Франциско. Крім того, авіаперевізник вклав 30 мільйонів доларів у компанію Fulcrum BioEnergy, що займається виробництвом біопалива з побутових відходів.

Крім того, зо три мільйони галонів біопалива для своїх літаків купили компанії FedEx і Southwest Airlines. При цьому FedEx має намір довести частку біопалива в загальному обсязі використовуваного ним пального до 30% до 2030 року. У липні 2015 року компанія UPS оголосила про намір придбати 46 мільйонів галонів біопалива, яке буде використовуватися для заправки вантажівок. Це паливо буде зроблено з харчових олій, тваринного жиру і морських водоростей.

Слід зазначити, що сьогодні літаки поки що не виконують польотів на чистому біопаливі. Воно змішується в пропорції 1:1 з звичайним авіаційним гасом типу Jet A або JP8. Активні дослідження використання біопалива проводять американські військові. Зокрема, у 2012 році командування ВПС США оголосило про намір довести частку біопалива в загальному обсязі використаного пального щонайменше до 50%.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

ERC breathes life into 11 new projects

19-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Eleven research projects have been selected as the winners of the European Research Council's (ERC) Synergy Grant. Of the 11 projects selected in this call, 5 projects are in the...

Університетська наука на потребу часу

12-10-2012 Олена - avatar Олена

11 жовтня 2012 У Дніпропетровську Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма відкрив виставку науково-технічних розробок Форуму «Наука і бізнес – основа розвитку економіки».

Україна активно долучається до європейсь…

27-02-2015 Anna - avatar Anna

Україна активно долучається до європейського вектору розвитку електронного урядування

24 лютого 2015 року у м. Брюссель відбувся Європейський Форум #Digital4EU, головною темою якого стало запровадження спільних підходів й правил до формування єдиного цифрового ринку. Україну представляли Олександр Риженко, голова...