Нова технологія автодоріг в Україні — дороги із пластику

Doroga plastikФахівці з Нідерландів придумали, як робити дешеві і якісні дороги з переробленої вторсировини

Всі ми звикли, що сучасні дороги роблять з асфальтобетону, який хоч і обходиться недешево, проте забезпечує міцне покриття на досить тривалий термін. Проте вже в найближчому майбутньому все може помінятися — дороги стануть дешевими у виробництві, а робити їх будуть … з пластику!

Саме така технологія розробляється в даний час голландської будівельною компанією VolkerWessels. Як повідомляє Gizmodo, фахівці компанії пропонують будувати дороги з переробленого пластику, сировина для якого пропонується витягувати з океанів, де сміття, що викидається людиною, вже утворює штучні острови.

За задумом розробників, нові пластикові дороги будуть складатися з окремих блоків, збірка яких здійснюватиметься на спеціальних заводах. Така схема буде гарантувати практично ідеальна якість покриття, а при необхідності блок можна буде легко замінити на нову «запчастина». При цьому самі блоки будуть порожніми — в їх серцевині розмістяться кабелі, трубопроводи та інші комунікації. Фахівці VolkerWessels обіцяють, що дорога буде розрахована на експлуатацію при температурах від -40 до +80 градусів Цельсія.

Хоча в компанії і визнають, що поки знаходяться тільки на початку шляху, вже відома перша майданчик для випробувань нової пластикової дороги. Їй стане голландський Роттердам, чиї влади не вперше відкривають двері для подібних екологічних проектів.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Створено законодавчі умови для розробки …

28-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Прес-служба Державного космічного агентства 5 вересня 2012 року на засіданні Кабінету Міністрів було схвалено проект Закону України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про радіочастотний ресурс України»

Європейська ракета-носій "Вега…

26-01-2012 Олена - avatar Олена

Після 25 років розробки, кількох відстрочок і більш ніж €700 млн, які коштував проект, європейська бюджетна ракета-носій «Вега» готова до першого запуску.

Микола Азаров: Україна швидкими темпами …

22-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ Розвиток авіаційної галузі для України є пріоритетним.