Японці створили годинник, здатний показувати точний час понад 16 млрд. років

Японські вчені виготовили надточний атомний годинник, здатний безпомилково показувати час протягом 16 млрд. років. Похибка ходу за цей період складає всього одну секунду, повідомляє Galnet з посиланням на ТАСС.

В основі нового пристрою, розробкою якого займалася група фахівців з Токійського університету під керівництвом професора Хідетосі Каторі, лежить матриця з охолоджених атомів стронцію, укладених в оптичну решітку, що складається з лазерних променів. Температура атомів стронцію становить мінус 180 градусів за Цельсієм, а величиною виміру тимчасових інтервалів є частота світла, що поглинається частинками цього хімічного елемента. Нові технології дозволили домогтися неймовірної точності і перевершити за цим показником застосовуваний в даний час «еталонний» атомний годинник більш ніж в 1 тис разів.

Відкриття японських учених може бути використано для вимірювання гравітаційного поля Землі: потік часу трохи сповільнюється в тих місцях, де гравітаційний потенціал вищий. Отримана таким чином інформація дозволить розширити знання людини про процеси, що відбуваються в земній корі, а також зробить прогнози стихійних лих більш точними. Крім того, нові технології будуть корисні для пошуку корисних копалин, їх застосування можливе і в глобальних системах позиціонування. Також, за словами Каторі, він і його колеги сподіваються, що в найближчому майбутньому будуть переглянуті міжнародні стандарти вимірювання часу, і їх винахід займе почесне місце у світі науки.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Європейська Організація з Ядерних Дослід…

30-09-2014 Anna - avatar Anna

 29 вересня 2014 року у Женеві відбулося урочисте святкування з нагоди 60-річчя ЦЕРНУ, на якому були присутні офіційні делегації з 35 країн світу. Від України на ювілейному зібранні у складі української...

Curiosity здійснив успішну посадку на по…

16-08-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Космічний апарат MSL Curio-sity зранку у понеділок, 6 серпня, здійснив посадку на Марс. Трансляція посадки у прямому ефірі велася на сайті NASA. Апарат приземлився у кратері Гейла.

Розроблено спосіб отримання графена з су…

28-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Вчені із США і Південної Кореї розробили дешевий спосіб, що дозволяє отримати графен з сухого льоду. Свої відомості вони опублікували в Proceedings of the National Academy of Science.