На АТ ХТЗ запустили перший трактор з безступінчатою трансмісією, розробленою вченими НТУ «ХПІ» та спеціалістами заводу

traktor2 лютого 2015 на базі АТ «Харківський тракторний завод» ім. С. Орджонікідзе урочисто запустили перший колісний трактор з встановленою інноваційною двопотоковою безступінчатою гідрооб'ємно-механічною трансмісією, яку розробили вчені Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» спільно з фахівцями заводу.

Протягом декількох місяців розробка вчених впроваджувалася і проходила випробування в стендових умовах, і тепер перший трактор продемонстрував свої нові можливості, придбані, завдяки новій встановленій трансмісії.

На церемонії запуску були присутні: Генеральний директор АТ «ХТЗ» В.В. Губін, технічний директор АТ «ХТЗ» В.І. Аносов, в.о. ректора НТУ «ХПІ» д.т.н., професор А.П.Марченко, проректор НТУ «ХПІ», д.т.н., професор Л.Л.Товажнянскій, проректор НТУ «ХПІ», д.т.н. ., професор Є.І. Сокол, завідувач кафедри автомобіле- і тракторобудування НТУ «ХПІ», заст. технічного директора АТ «ХТЗ» д.т.н., професор В.Б.Самородов, декан факультету транспортного машинобудування В.В.Єпіфанов та ін.

Нова трансмісія збільшує продуктивність тракторів, економить паливо і одночасно з цим суттєво зменшує психофізичні навантаження на тракториста. Створена двопотокова безступінчата гідрооб'ємно-механічна трансмісія для лінійки колісних тракторів АТ «ХТЗ» - перша оригінальна на пострадянському просторі трансмісія, яка вже захищена патентами. При цьому вона значно дешевше закордонних аналогів і дозволяє тракторам виробництва ХТЗ залишатися в бюджетному сегменті ринку, що підвищує їх конкурентоспроможність.

«Близько двох років тому НТУ «ХПІ» та ХТЗ підписали новий договір про стратегічне партнерство, і вже сьогодні він дав реальні плоди. Разом ми створили продукт, який здатний гідно конкурувати на світовому ринку, забезпечуючи високу продуктивність, якість і при цьому залишатися в колишньому ціновому сегменті бюджетної техніки. Трактор з новою розробкою буде представлений на виставці в Ганновері (Німеччина) і сподіваюся, зацікавить ще більше потенційних покупців», - Владислав Губін.

Нова безступінчата трансмісія дає ряд переваг: забезпечує плавне безступінчате регулювання швидкості і сили тяги трактора; підвищує продуктивність праці; полегшує працю тракториста і покращує ергономіку трактора в цілому; сприяє підвищенню надійності роботи двигуна і гальмівної системи трактора; знижує витрату палива, а також має ціну, меншу в кілька разів, ніж у провідних світових виробників. Ще однією перевагою нової трансмісії є те, що вона орієнтована не тільки на установку в нові трактори серії ХТЗ-170/240, але може використовуватися на вторинному ринку для тракторів серій ХТЗ-150К, 170 і 172.

Детальніше http://mon.gov.ua/ua/regionalnews/43626-na-at-htz-zapustili-pershiy-traktor-z-bezstupinchatoyu-transmisieyu,-rozroblenoyu-vchenimi-ntu-hpi-ta-spetsialistami-zavodu

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Вінниччина - лідер серед регіонів Україн…

21-10-2013 Anna - avatar Anna

Вінницька область продемонструвала найвищий результат енергоефективності в житловому секторі з показником 82,7% від рівня ЄС. Результати рейтингу енергоефективності України Ukrainian Energy Index були представлені на Форумі з альтернативної енергетики та енергоефективності,...

Найбільший регіон Австрії повністю перей…

09-11-2015 Олена - avatar Олена

Найбільший регіон Австрії повністю перейшов на відновлювану електроенергію

Політика переходу на «зелену» енергетику розпочалася в Нижній Австрії з 2002 року, коли місцеві урядовці прийняли рішення інвестувати 2,8 млрд. євро у розвиток поновлюваних джерел енергії (будівництво сонячних електростанцій і...

На території ЧАЕС буде створено міжнарод…

16-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Цього року Україна планує за підтримки МАГАТЕ розпочати створення на базі Чорнобильської АЕС міжнародного науково-практичного технологічного центру.