ІТ-компанії долучаються до підготовки кадрів для галузі інформаційних технологій

 IT-компанiї вiдкрили у Львові надсучасну лабораторію програмування. Це свідчить не тільки про зростаючий потенціал ІТ-бізнесу, але й про те, що вжиті Урядом заходи дають результати. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

 «Сьогодні вітчизняні ІТ-компанії відчувають гостру нестачу кваліфікованих фахівців. Для вирішення цієї проблеми Уряд вдвічі збільшив держзамовлення на підготовку фахівців для галузі інформаційних технологій. Але паралельно ми також хотіли зацікавити вітчизняні ІТ-компанії і зробити їх безпосередніми учасниками навчального процесу», - наголосив В.Семиноженко.

За його словами, така тісна співпраця вищих навчальних закладів та компаній, які працюють і галузі інформаційних технологій, є дуже дієвою і ефективною.

 «Досі університетам і академічним інституціям бракувало тісної взаємодії з бізнесом, який працює в цій сфері. Зокрема, йдеться про розгортання у вищих навчальних закладах подібних лабораторій, за допомогою яких можна було б забезпечити повноцінний навчальний процес, відпрацювати наукові ідеї з подальшим впровадженням у бізнесі», - зазначив Голова Держінформнауки.

 

Довідково

3 вересня 2013 року Національний університет «Львівська політехніка» повідомив про те, що в навчальному закладі з’явилася нова сучасна лабораторія програмування для вбудованих та мобільних платформ. Нове обладнання отримала кафедра програмного забезпечення Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій завдяки допомозі Львівського кластера інформаційних технологій та бізнес-послуг, який інвестував у цей проект майже 50 тисяч гривень. До створення лабораторії долучились компанії Arivo Solutions, Eleks, Itera Consulting, N-iX та SoftServe.

Йдеться, зокрема, про ознайомлення з особливостями програмування для мобільної платформи iOS на мові Objective-C в середовищі Xcode, розробкою та відлагодженням власних мобільних додатків для пристроїв iPhone та iPad, вивчення особливостей проектування, розробки та тестування програмного забезпечення для мобільної платформи iOS, а також сучасних бібліотек та інтерфейсів тощо.

Обладнання навчальної лабораторії платами FriendlyARM дасть змогу студентам здобути знання та практичні навички в межах дисципліни «Інженерія програмного забезпечення для вбудованих та мобільних систем».

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

NASA відправлять в космос гриби для ство…

31-03-2016 Олена - avatar Олена

NASA відправлять в космос гриби для створення важливих ліків

Дослідники Університету Південної Кароліни і Лабораторії реактивного руху NASA збирають першу в світі команду грибів для відправки в космос. Головною метою місії є розробка принципово нових ліків для використання як...

Техаські вчені створили унікальний генер…

20-05-2016 Олена - avatar Олена

Техаські вчені створили унікальний генератор випадкових чисел

Вчені з Техаського університету (University of Texas) розробили новий спосіб генерації випадкових чисел, який допоможе істотно поліпшити технології шифрування даних і підвищити передбачувану силу наукових моделей. Авторами методу стали професор комп’ютерних...

Американцы изобрели электронную сетчатку…

07-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Американские ученые разработали искусственную сетчатку, которая принимает изображение в инфракрасном диапазоне от установленной на специальных очках камеры. Особым преимуществом сетчатки является то, что она не нуждается во внешнем источнике энергии.