Нова система для виявлення ртуті у водному середовищі

    Дослідники з Австралії та Іспанії розробили нову ультрачутлива дешеву і портативну систему для визначення вмісту ртуті в зразках грунтовій і річкової води.
    Керівник дослідження, Абель Сантос (Abel Santos) заявляє, що багатообіцяюча висока чутливість нової системи поряд з її портативністю і низькою вартістю робить її відмінною альтернативою існуючим нині аналітичним системам.
    Він додає, що нова методика може стати основою для майбутніх систем аналізу в польових умовах для моніторингу стану води безпосередньо на місці.

Rtut

    Ртуть почала потрапляти у навколишнє середовище і накопичуватися в ній ще з епохи середньовіччя, однак особливе значення це процес, який, очевидно, може впливати як на здоров'я людини, так і на стан навколишнього середовища, набуває, починаючи з епохи індустріалізації. В останнє десятиліття стурбованість про вплив ртуті на екологічний стан призвела до усвідомлення необхідності пониження вмісту ртуті в навколишньому середовищі, а також створенню систем моніторингу та контролю вмісту цього металу в грунті, грунтових та річкових водах.
    Як відзначає Сантос, в даний час існують системи, здатні визначати слідові кількості ртуті в зразку, однак ці методи вимагають використання громіздкого обладнання, яке не так просто переміщати в місця, в яких потрібне проведення аналізу, це обладнання відрізняється значною вартістю і може обслуговуватися тільки персоналом з досить просунутій кваліфікацією, а до процедури аналізу зразки повинні піддатися хімічній обробці.
    З іншого боку, розроблена колегами Сантоса система для моніторингу за вмістом ртуті в навколишньому середовищі відрізняється не дуже високою ціною, розміри її можна порівняти з розмірами мобільного телефону, а також вона дуже проста в обігу.
    Сантос заявляє, що скористатися новою системою для того, щоб визначити вміст ртуті в річці або озері, зможе людина, що пройшла простий базовий курс навчання. Це стало можливим завдяки тому, що дослідникам вдалося отримати нанопористий анодний оксид алюмінію і виготовити з нього фільтр певної структури.
     Поверхня фільтра була модифікована, в результаті чого вона стала селективною до іонів ртуті. При русі води через пори фільтра іони ртуті зв'язуються з його поверхнею, а відображувальна спектроскопія вимірює кількість зв'язаної ртуті.
     Випробування нової системи показали, що нова сенсорна система може визначати ртуть, вміст якої в модельних зразках, що містять крім ртуті іони інших металів, становить 200 мільярдних часток. Дослідники сподіваються, що подальша робота над методом дозволить домогтися ще більшої чутливості.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Американці поєднали водоочисник і електр…

27-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Вчені з Інституту Дж. Крейга Вентера (США) розробили унікальний прилад, який очищає стічні води і одночасно виробляє електрику.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зу…

26-05-2016 Олена - avatar Олена

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зустрілась з представниками громадської платформи РПР

24 травня 2016 року відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з представниками громадської платформи РПР. Ця зустріч була присвячена питанням співпраці Міністерства та представників Реанімаційного Пакету Реформ...

Физики придумали способ стабилизации пла…

20-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Физики придумали способ стабилизации плазменных филаментов – относительно недавно открытых объектов с большим потенциалом использования в различных прикладных областях. Статья исследователей появилась в журнале Physical Review Letters, а ее краткое...