Найбільші наукові досягнення 2013 року за версією «Science»

ScienceОдин з найавторитетніших наукових журналів світу - Science, - підбив підсумки 2013 року, що минає. Щороку журнал вибирає десять найбільш значущих світових наукових досягнень, і, крім того, намагається передбачити прориви наступного року.

Цього року, на думку експертів журналу, найбільш значущим науковим досягненням став метод імунотерапії раку. Клінічні випробування технологій боротьби з хворобою, які засновані на впливі на імунну систему пацієнта, а не на пухлину, дали багатообіцяючі результати. І хоча поки ще не можна говорити, що цей метод перевернув медицину, і тепер боротьба з онкологічними захворюваннями вестиметься по іншому, ніж раніше, однак експерти впевнені, що такий підхід боротьби з раком в майбутньому стане найбільш дієвим. Більш того, в перспективу такого методу вірять не тільки експерти, а й фармацевтичні компанії, які стали інвестувати в імунотерапію, хоча ще кілька років тому їх представники скептично ставилися до такого підходу боротьби з онкологією.

Серед інших досягнень наукового світу в 2013 році, експерти журналу відзначили:

1. Технологія CRISPR, тобто метод "генетичної мікрохірургії", за допомогою якого вчені отримують можливість дуже точно "редагувати" геном;

2. Технологія CLARITY, яка робить тканини мозку прозорими для дослідників;

3. Вирощування "міні - органів" в лабораторії-наприклад, печінки, нирок і того ж мозку, які в майбутньому зможуть виявитися більш придатними об'єктами досліджень і експериментів, ніж тварини; використання інструментів структурної біології для розробки вакцини від респіраторного синцитиального вірусу;

4. Нові матеріали для сонячних батарей на основі перовскита, які легше і дешевше виробляти;

5. Знаходження в космосі вченими "природних прискорювачів частинок";

6. Визнання того факту, що сон потрібен мозку в основному для того, щоб "самоочиститись" від відходів життєдіяльності;

7. Клонування ембріонів людини і використання їх як джерело ембріональних стовбурових клітин.

Журнал Science також вибрав кілька подій, людей і речей, року, що минає:

1. "Скам'янілістю року" став знайдений в Грузії добре збережений череп предка людини.

2. "Хребетним року" - голий землекоп, який може прожити до 30 років і невразливий для раку.

3. "Безхребетним року" - коник Issus coleoptratus з природними "шестерінками".

"Відривом року" названо зонд "Воядже", який покинув Сонячну систему, а "Вибухом року" оголошено метеорит над Челябінськом.

"Рішенням року" - постанова Верховного суду США про те, що людські гени не можна патентувати, а "Політиканом року" названо голову комітету з науки нижньої палати Конгресу США Ламара Сміта, який намагається реформувати американський Національний науковий фонд.

Журнал Science видається з 1880 року. Видання, що виходить щотижня у паперовій та електронній версії, має більше мільйона читачів.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Вчені виявили зв'язок погоди у стратосфе…

25-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Кліматологи встановили, що зміни у стратосфері (регіон атмосфери на висотах від 10 до 50 кілометрів) можуть впливати на океанічні течії.

Співпраця України та КНР у сфері захисту…

20-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Прес-служба Антимонопольного комітету Перший заступник Голови Антимонопольного комітету України Рафаель Кузьмін провів робочу зустріч з першим секретарем Посольства Китайської Народної Республіки Ченом Юцзином.

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

06-03-2013 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 01-06.03.2013 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...