Метеолокатор нового покоління розробили в Харкові

      У Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ) розробила метеолокатор, який працює в кілька разів швидше, ніж існуючі пристрої.
      Про це розповів співробітник лабораторії радіолокаційних систем спостереження ХНУРЕ Дмитро Рачков, повідомляє Укрінформ.
«Сучасні метеолокатори використовують алгоритми, розроблені близько 20 років тому. У наш апарат закладені новітні рішення, завдяки чому вдалося на порядок підвищити точність вимірювань», - сказав науковець.
     За словами Д.Рачкова, новий пристрій можна використовувати в сільському господарстві для захисту рослин від граду та грози.
    «Гроза стає небезпечною за 7 хвилин, а час реакції існуючого локатора складає 10 хвилин. Наш апарат зреагує протягом однієї хвилини, це дозволить вчасно обстріляти хмари і усунути небезпеку», - сказав учений.
     Для створення дослідного зразка знадобиться близько 10 млн. грн.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

У Львові відбувся українсько-словацький …

26-02-2016 Олена - avatar Олена

У Львові відбувся українсько-словацький "ярмарок досвіду" з енергоефективності

26 лютого у м. Львів пройшов українсько-словацький круглий стіл «Сприяючи підвищенню енергоефективності в Україні: Кращі практики з Словаччини». «Сьогодні ми маємо можливість розглянути успішні словацькі проекти з енергоефективності та обговорити...

У Верховній Раді України відбувся «кругл…

21-01-2016 Олена - avatar Олена

У Верховній Раді України відбувся «круглий стіл» на тему: «Презентація та обговорення проекту Концепції стратегії низьковуглецевого розвитку України»

19 січня представниками Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, під головуванням Рябчина О.М., Бєльковою О.В., Лопушанським А.Я., Кацер-Бучковською Н.В. разом з представником Комітету з питань екологічної...

У Німеччині старий бетон стане цінною вт…

28-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Дослідники з Інституту будівельної фізики Товариства Фраунгофера (ФРН) вирішили використовувати для вторинної переробки найпоширенішого будівельного матеріалу бетону процес електродинамічної фрагментації, повідомляє веб-сервер-ресурс NNN. Нагадаємо, що цей метод ще в сорокових...