Здоров’я українців залежить від впроваджен­ня розробок науковців

      vodaНещодавно з нагоди 95-річчя Національної академії наук відбулась Ювілейна виставка наукових досягнень. Понад 80 наукових установ стали її учасниками.  Академія презентувала більше ніж 700 науково-технічних розробок, третина з яких уже впроваджені у виробництво. Усі вони спрямовані на підвищення технологічного та технічного рівня широкого спектру галузей господарства країни: охорони здоров’я, інформаційних технологій, машинобудування, будівництва, житлово-комунального господарства, енергетики, сільського господарства, природокористування, харчової та хімічної промисловості.

       Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського НАН України представив своє дітище – установки серії «Вега» для отримання високоякісної питної води. Установки досить різні: від малогабаритних побутових на 30—40 л, які розраховані на використанні в помешканнях українців, а також вельми необхідні для шкіл, дитсадків, лікарень, і до багатофункціональних блочних – для цілих житлових комплексів. Інститут розробив новий підхід до очищення води, який ґрунтується на необхідності використовувати локальні установки для очищення води саме в тих місцях, де її споживають. Це значною мірою економить державні кошти, порівняно з тими, яких вимагає побудова великих водоочисних споруд, — про це повідомив провідний науковий співробітник Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського НАН України, доктор хімічних наук Дмитро Кучерук.    

      Він наголосив, що висока якість води в цих установках досягається не тільки завдяки використанню найефективніших методів очищення, а й завдяки тому, що відсутній контакт очищеної води із застарілими водопровідними системами та завдяки безхлорній технології знезаражування води.

      В установках «Вега» науковці застосували нанофільтраційні мембрани. Перевага такого методу в тому, що ці мембрани практично повністю затримують хлорорганічні сполуки, які утворюються в процесі хлорування водопровідної води і мають канцерогенну дію. Але одночасно — підтримують необхідний рівень корисних речовин у воді, зокрема кальцію і магнію. Іншими словами, мембранний метод – один із найефективніших і економічних в отриманні високоякісної питної води.

     Науковці з Інституту колоїдної хімії і хімії води наголошують: розроблені ними установки забезпечують високий ступінь очищення води з водопровідної мережі, шахтних колодязів та артезіанської води від завислих речовин будь-якого походження, токсичних речовин, хлору і хлорорганічних сполук, важких металів, радіонуклідів, нітратів, пестицидів, гербіцидів. На всі установки отримано патенти України.

     Запропоновані хіміками технології та обладнання за собівартістю й комплексом вирішуваних проблем не мають аналогів у світі. Установки типу «Вега» уже впроваджені й успішно працюють у шкільних та лікувально-профілактичних закладах Києва, Харкова, Львова, Чернівців, Ялти, Донецька, Хмельницького, Херсона та інших міст і містечок нашої країни. На часі – їх подальше впровадження. …

      Один з авторів цієї унікальної технології, доктор хімічних наук Дмитро Кучерук зізнався, що мріє аби розробки допомагали якомога більшій кількості українців підтримувати власне здоров’я за допомогою високоякісної води.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Система Kinect, розроблена інженерами СШ…

11-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Інженери університету штату Вірджинія в місті Шарлоттесвілль (США) створили систему з датчиків Kinect, що допоможе легко і швидко знайти розкидані по всьому будинку речі, будь то гаманець, пульт управління телевізором...

Разработана сверхтонкая линза без аберра…

21-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Ученые разработали сверхтонкую линзу, в которой фокусировка осуществляется с помощью фазового сдвига света. Работа опубликована в журнале Nano Letters, ее краткое содержание приводит Phys.Org со ссылкой на Американское физическое общество.

Відбулось Шосте засідання спільного Укра…

28-12-2012 Светлана - avatar Светлана

26 грудня 2012 р. у м. Києві пройшло Шосте засідання спільного Українсько-Турецького комітету з питань науково-технічного співробітництва та Четверте засідання Координаційного комітету з питань діяльності Міжнародної лабораторії високих технологій.