Дослідники з Інституту будівельної фізики Товариства Фраунгофера (ФРН) вирішили використовувати для вторинної переробки найпоширенішого будівельного матеріалу бетону процес електродинамічної фрагментації, повідомляє веб-сервер-ресурс NNN. Нагадаємо, що цей метод ще в сорокових роках минулого століття був розроблений у Радянському Союзі, але не набув широкого поширення унаслідок низької потреби у цій технологій утилізації.
Суть цієї технології в тому, що поміщений у воду бетон за допомогою електричного імпульсу можна буквально висадити (по шляху проходження розряду створюється температура 10 тисяч градусів і тиск до 10 гігапаскалів). Отримані після цього арматуру, гравій, пісок і цемент можна використовувати повторно.
Наразі німецькі дослідники мають у своєму розпорядженні установку, що дозволяє переробляти на годину тонну старого бетону. Плани на найближчий час – створення комерційної установки, яка перероблятиме на годину 20 тонн бетону. Експерти вважають, що ця справа має майбутнє, оскільки лише в Німеччині щорік утворюється близько 130 мільйонів тонн бетонних відходів, які підлягають утилізації.