Технологія WISP: енергія з повітря і ніяких акумуляторів

WISPНа сьогоднішній день основним стримуючим фактором розвитку нових гаджетів є акумулятори. Саме вони визначають, які форми і габарити можуть мати сучасні смартфони, планшети і девайси. При цьому сфера акумуляторних технологій вельми застійна, і навряд чи цей стан справ зміниться в найближчому майбутньому.

Однак, у Сенсорній лабораторії Університету Вашингтона (University of Washington) є несподіване рішення цієї проблеми. Вчені розробили технологію WISP – комбінацію сенсора і комп'ютерного чіпа, якій взагалі не потрібен акумулятор або будь-яке інше провідне джерело енергії, інформує Іnnogest. Замість цього вона поглинає радіохвилі, які випромінюються стандартним, доступним RFID-рідером, і конвертує їх в електрику.

Відео https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rvtyZIPyXMs

WISP не складе конкуренції чіпам сучасних смартфонів або ноутбуків. Її обчислювальна потужність приблизно дорівнює можливостям фітнес-трекера на зразок Fitbit. Система подібна за функціональністю, оскільки має в своєму розпорядженні вбудований акселерометр і датчик температури. WISP може виконувати прості обчислювальні завдання, відстежувати показання різних сенсорів і комунікувати із зовнішнім світом.

Не дивлячись на простоту, можливості зв'язку WISP досить великі. Пропускна здатність пристрою приблизно дорівнює Bluetooth Low Energy – технології, яка лежить в основі більшості Bluetooth-динаміків і бездротових навушників. Ця ж технологія дає пристрою WISP безпрецедентну можливість – він може перепрограмуватися віддалено, без будь-яких провідних підключень. Це перша технологія в світі, здатна на такі маніпуляції.

На сьогоднішній день можливостей WISP недостатньо для бездротового живлення смартфонів або ноутбуків, але у неї є свої сфери практичного застосування: наприклад, архітектура і будівництво. Завдяки таким датчикам, впровадженим в несучі конструкції, інспектори можуть визначити, чи не постраждала будівля в результаті землетрусу, не порушуючи цілісності будови. Також безбатарейні комп'ютери ідеально підходять для медичних імплантатів, які здатні відслідковувати стан здоров'я пацієнтів. Інтерес до цієї технології проявили і працівники агроіндустрії, яким вона дозволить стежити за тисячами рослин одночасно.

Але своє головне слово WISP зможе сказати в становленні майбутнього Інтернету. Можливості нової технології дозволять змінювати властивості багатьох звичних об'єктів нашого оточення без будь-яких провідних підключень.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

12 країн об'єдналися у боротьбі зі зміна…

11-05-2016 Олена - avatar Олена

12 країн об'єдналися у боротьбі зі змінами клімату

10 травня 2016 року офіційно розпочала свою роботу міжнародна коаліція Дельта, яка приступить до розробки плану адаптації до змін клімату. "Навіть якщо нам вдасться звести до мінімуму викиди CO2, нам потрібно...

«Сколково» выдало уже 100 грантов на нес…

20-04-2012 Олена - avatar Олена

Президент фонда «Сколково» Виктор Вексельберг сообщил, что «Сколково» уже предоставил 100 грантов на разработку определенных проектов на сумму более 6,3 млрд рублей. «Для многих фирм, предоставивших эти проекты, гранты являются фактически...

Спостерігається позитивна динаміка подач…

07-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

07.11.2012 | 16:58  Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку