Вчені винайшли турбіну, що може використовувати енергію океанічних течій

Японські дослідники з Інституту науки і технологій Окінави запропонували нову конструкцію занурювальної турбіни, яка б могла використовувати океанічні течії як потенційний ресурс відновлюваних джерел енергії, передає Cleantechnica.com.

Вчені представили підводну морську турбіну, яка використовує енергію течії Куросіо, що знаходиться в північній частині Тихого океану, що навпроти східного узбережжя Японії. Куросіо схожа на більш відому течію Гольфстрім, яка проходить навколо верхньої частини Атлантичного океану, і може забезпечити людей такою ж кількістю струму, яку дають викопні види палива.

Морські турбіни працюють в середньому шарі течії Куросіо, занурені на 100 метрів нижче поверхні, де води поточного потоку стабільні й відносно спокійні, навіть під час сильних штормів і тайфунів.

Конструкція сама по собі нагадує гібрид повітряного змія з вітряною турбіною, і включає в себе поплавок, противаги, кабіну для електрогенеруючих компонентів, а також три лопаті. Турбіна розміщується, наче якір, на морському дні, в той час як її положення в течії повертатиме лопаті, виробляючи електрику.

turbina ocean sh

Як відзначають дослідники, хоча морські течії відносно повільні – в середньому лише 1-1,5 м/с – вода більш ніж у 800 разів щільніша за повітря, а це означає, що навіть повільні океанічні течії можна порівняти з сильними вітрами, а додаткова перевага в тому, що вони незмінні в обох напрямках і швидкості.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

В Красноярске прошла конференция, посвящ…

25-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

  На конференции «Будущее города. Качественная среда для жизни и бизнеса», организованной журналом «Деловой квартал», были представлены инновационные проекты, которые могут принести ощутимую пользу рядовым потребителям, а также повысить эффективность работы...

Україна та Японія розвиватимуть співробі…

25-07-2013 Anna - avatar Anna

23 липня 2013 року в приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з лауреатом Нобелівської премії з хімії 2001 року, Президентом Інституту Рікен (Японія) паном Рьоджі Нойорі.

Технологія MOZART забезпечує тривимірне …

31-03-2016 Олена - avatar Олена

Технологія MOZART забезпечує тривимірне зображення клітин в режимі реального часу

Дослідники зі Стенфордського університету (Stanford University) представили нову технологію отримання зображень, яка напевно обрадує будь-якого вченого. Що видно під шкірним покривом? Технологія, названа MOZART (молекулярної візуалізації і неінвазивного створення образів (characteriZation)...