Японські дослідники з Інституту науки і технологій Окінави запропонували нову конструкцію занурювальної турбіни, яка б могла використовувати океанічні течії як потенційний ресурс відновлюваних джерел енергії, передає Cleantechnica.com.
Вчені представили підводну морську турбіну, яка використовує енергію течії Куросіо, що знаходиться в північній частині Тихого океану, що навпроти східного узбережжя Японії. Куросіо схожа на більш відому течію Гольфстрім, яка проходить навколо верхньої частини Атлантичного океану, і може забезпечити людей такою ж кількістю струму, яку дають викопні види палива.
Морські турбіни працюють в середньому шарі течії Куросіо, занурені на 100 метрів нижче поверхні, де води поточного потоку стабільні й відносно спокійні, навіть під час сильних штормів і тайфунів.
Конструкція сама по собі нагадує гібрид повітряного змія з вітряною турбіною, і включає в себе поплавок, противаги, кабіну для електрогенеруючих компонентів, а також три лопаті. Турбіна розміщується, наче якір, на морському дні, в той час як її положення в течії повертатиме лопаті, виробляючи електрику.
Як відзначають дослідники, хоча морські течії відносно повільні – в середньому лише 1-1,5 м/с – вода більш ніж у 800 разів щільніша за повітря, а це означає, що навіть повільні океанічні течії можна порівняти з сильними вітрами, а додаткова перевага в тому, що вони незмінні в обох напрямках і швидкості.