Португальські інженери тестують незвичайний аеростат-вітрогенератор HAWE, який здатний ловити вітер на великій висоті і виробляти енергію.
Розроблений компанією Omnidea в рамках Європейського дослідницького проекту апарат випробували на старому військовому аеродромі неподалік Лісабона, передає Euronews.
На відміну від звичайних вітроенергетичних установок, цей прототип не прив’язаний до землі і може у будь-якому місці підніматися високо в небо до сильних повітряних потоків. Всередині літального циліндра міститься 180 кубічних метрів інертного газу, але він все одно важить легше повітря.
За словами інженера-механіка Omnidea Педро Сільви, повітряна платформа отримує на великій висоті енергію вітру і передає її на наземну станцію.
«Заповнений гелієм апарат може підніматися на висоту до двох кілометрів над землею, де повітряні потоки більш стійкі, а енергія вітру у вісім разів потужніше, - пояснює фахівець. – Електромотори обертають модуль, щоб стабілізувати його в повітрі, а також для того, щоб створити фізичне явище, відоме під назвою ефект Магнуса, що значно збільшує підйомну силу, подібну до тієї, що створюється крилами літака. Аеростат піднімається, натягує трос, який обертає з'єднаний з електричним генератором барабан, - і виробляється електроенергія».
Наразі розроблений португальськими інженерами прототип генерує в середньому 30 кВт-год. Набравши максимальну висоту, аеростат припиняє обертання, завдяки чому його можна легко повернути на землю, на що витрачається значно менше енергії, ніж було вироблено.
Як зазначають розробники, унікальний апарат може застосовуватися у різних сферах діяльності.
“Можна використовувати аеростат як невеликий вітрогенератор, як аэроплатформу для перевезення будь-якого типу вантажу, - розповідає інженер Omnidea/FCT Ренато Саллес. - На пристрої, який може залишатися у повітрі необмежений час, доречно встановлювати теплові камери для виявлення пожеж - він зможе забезпечити постійне спостереження у будь-якій точці".
Наразі у Omnidea розглядають можливість об'єднати кілька аеростатів-вітрогенераторів в єдину систему, аби виробляти більше енергії.
Відео https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ne_aEa__svo