Африканські вчені створили новий вид чистого біопалива, виготовленого з вугільного пилу і водоростей. Паливні брикети назвали Coalgae (від англійського слів «coal and algae» - вугілля і водорості).
Вже зараз підкреслюється, що Coalgae легко виготовляти, їх вартість надзвичайно низька. Під час спалювання такі брикети не виділяють шкідливого диму, повідомляє ресурс Іnhabitat.com.
Науковці впевнені, що їх розробка допоможе утилізувати відходи вугільної промисловості, яка щороку продукує від 50 до 60 млн. тонн побічного продукту – вугільного пилу.
Думаючи на перспективу, вчені підкреслюють, що Coalgae могли б допомогти Південно-Африканській Республіці – значному імпортерові нафти – досягти певної енергетичної незалежності. Брикети з вугілля та водоростей могли б замістити в країні до 40% нафти.
Розробкою Coalgae займається команда вчених з Університету імені Нельсона Мандели, ПАР. Тут розробили метод поєднання вугільного пилу та водоростей, вирощених у штучних ставках, у біопаливні брикети. Зазначається, що під час нагрівання Coalgae перетворюються у високоякісну чисту сиру нафту без диму.