Учені хочуть підвищити ККД сонячних панелей, використовуючи інфрачервоне світло. Наше Сонце передає понад 50% своєї енергії, використовуючи інфрачервоне світло.
Ми його не бачимо, але відчуваємо як тепло. Сонячні батареї теж його не бачать, тому обробляють тільки видимий спектр і мають ККД не більше 20%. Дослідники Каліфорнійського університету в Ріверсайді хочуть виправити це прикре непорозуміння та працюють над модернізацією сонячних панелей, щоб ті «розуміли» інфрачервоне випромінювання, і це на виході підвищить ККД фотоелектричних елементів уже до 30%.
Провідний автор дослідження Кристофер Бардін впевнений, що у науки та промисловості є все для того, щоб уже зараз виробляти більш корисні сонячні панелі. Його команді вдалось конвертувати невидиме червоне світло в оранжеве та жовте, майже подвоївши продуктивність фотонів. Для цього вони використовували твердотільні матеріали, таємниці яких не розкривають до моменту комерційної реалізації проекту.
Бардін лише сказав, що мова йде про напівпровідник, який навчився поглинати в своєму органічному поєднанні обидва типи світла, переробляючи їх на корисну електроенергію, а не просто дозволяючи сонячній панелі безглуздо нагріватися.
На виході команда вчених очікує отримати вдвічі більш корисні сонячні панелі, ніж виробляє промисловість зараз. Автор дослідження відзначає перспективність подібної технології та ривок у галузі використання альтернативних джерел енергії.