Озоновий шар, що захищає Землю від згубного ультрафіолетового випромінювання, "демонструє перші ознаки відновлення". Такий висновок міститься в доповіді Всесвітньої метеорологічної організації та Програми ООН з навколишнього середовища, передає УНН.
Дослідження, в якому брали участь близько 300 вчених з 36 країн, показало, що прийняті світовою спільнотою заходи по зниженню викидів в атмосферу гідрохлорфторкарбонів та інших руйнуючих озон речовин, приносять результат. За прогнозами фахівців, якщо так піде і далі, то до середини нинішнього століття озоновий шар досягне рівня 1980 року, який взятий за "точку відліку". Період після 1980 року характеризувався швидким зменшенням концентрації озону в атмосфері.
Повна відмова людства від використання речовин, що руйнують озон, може прискорити відновлення "шару-захисника" на 11 років, відзначають експерти. За їхніми прогнозами, цей процес в XXI столітті продовжиться за умови виконання світовою спільнотою заходів, передбачених у прийнятому в 1987 році Монреальському протоколі. Підкреслюється, що цей документ вніс вклад також у зниження емісії парникових газів і, отже, зміну клімату Землі. Вважається, що вдалося запобігти викидам в атмосферу, еквівалентним більш 135 млрд. тонн двоокису вуглецю.
Доповідь "Наукові оцінки скорочення озону" публікується раз на чотири роки. Вона служить для країн - учасниць Монреальського протоколу джерелом цінної інформації, необхідної для вироблення подальших кроків щодо досягнення поставлених цілей.
Джерело: УНН