"Паливні пелети – альтернатива дорогому російському газу",-основна теза Сергія Дубовика, заступника Голови Держенергоефективності України на бізнес-семінарі «Паливні пелети. Від задумки до реалізації готового продукту», який відбувся 6 листопада 2013 року у рамках V Міжнародного бізнес-форуму з енергоефективності та відновлюваної енергетики.
Постійне зростання цін на газ і електроенергію, спонукає власників нерухомості (приватних будинків, промислових і адміністративних об’єктів) замислюватись над тим, як скоротити витрати на опалення своїх приміщень. Дехто утеплює будівлі, інші встановлюють в приміщеннях теплові лічильники, а деякі шукають альтернативу газу і електриці, що постійно дорожчають.
«Паливні пелети є однією з таких альтернатив, яка широко використовується в Європі і набирає популярності в Україні», – поділився С. Дубовик.
«На сьогодні основний акцент в галузі, на жаль, робиться на експорт. Експортується близько 90% вітчизняної продукції, як пелет із деревини, так і з соломи», – коментує ситуацію Сергій Єрмілов, заступник директора Інституту проблем екології та енергозбереження. Для того, щоб галузь розвивалась, необхідне сприяння держави на законодавчому рівні. «Розвивати слід, перш за все, внутрішній ринок. В ситуації, коли ціни на газ та вугілля зростають – використання альтернативної енергії є пріоритетом», – сказав Сергій Єрмілов.
На тенденціях розвитку зовнішнього ринку акцентував увагу Микола Коломийченко, президент Асоціації «Український пелетний союз». «На сьогодні дефіцит на ринку паливних пелет в ЄС складає понад 2,5 млн. тонн. Німеччина та Франція - країни, які примножують власне виробництво пелет, але більшість країн експортує. Україна могла б стати експортером пелет для таких країн ЄС», – зауважив М. Коломийченко.
Олександр Кедровський генеральний директор ТОВ «Він Пелета» під час семінару поділився практичним досвідом зі створення виробництва та формування системи збуту паливних пелет із соломи. «Проектна потужність заводу – 75 тисяч тонн пелет в рік.На даному етапі ми більше зорієнтовані на зовнішній ринок, проте в майбутньому плануємо розширити виробництво до 150 тисяч тонн в рік й поступово виходити на внутрішній», – повідомив О. Кедровський.
Наприкінці заходу Сергій Дубовик запевнив, що Агентство сприятиме поширенню позитивних практик у сфері біоенергетики як перспективної галузі розвитку використання відновлюваних джерел енергії.