Росія, США і Китай не підписали "кодекс поведінки" в космосі

 

      Відмова провідних космічних держав прийняти кодекс поведінки в космосі означає, що в найближчі роки навколоземний простір залишається вільним від суворих правил і обмежень.

В ЄС працювали над добровільним кодексом поведінки декілька років. В цьому документі викладені «правила дорожнього руху» для діючих супутників та інших космічних апаратів.

     За задумом творців кодексу, він повинен вирішити проблему перевантаженості космічного простору та звести до мінімуму ризик зіткнень або інших надзвичайних пригод. Документ також враховує заходи з попередження забруднення простору космічним сміттям. Зокрема, маються на увазі такі пригоди, як випробування протисупутникової зброї Китаєм в 2007 році.

      Не дивлячись на актуальність документу і зростаючу проблему космічного сміття, провідні держави не планують його підписувати. В основному це пов’язано з воєнною частиною їх космічної програми.

     Так, в США підкреслили, що публікація параметрів орбіт супутників та інших космічних апаратів загрожує секретним розвідувальним операціям. Таким чином, США офіційно оголосили про те, що не збираються відмовлятися від своєї технологічної переваги в космосі і надавати дані про своє космічне угрупування.

     Тем не менш, робота над відкинутим у теперішньому вигляді проектом кодексу буде продовжена.   Є надія, що в решті-решт буде створено прийнятний для всіх учасників документ, який зупинить неконтрольоване забруднення космосу.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Голова Дніпропетровської облдержадмініст…

17-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

 Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів двосторонню зустріч з Міністром ділового та економічного розвитку штату Меріленд (США) Джоном Макдонаугхом. Під час зустрічі сторони обговорили перспективи співробітництва Дніпропетровщини та штату Меріленд...

На Хмельниччині створено об'єднання мета…

23-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

 Нарада по створенню Кластеру підприємств Хмельницької області у сфері здійснення операцій з вторинними металами пройшла під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Миколи Катеренчука.

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

21-06-2013 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 19-21.06.2013 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...