Росія, США і Китай не підписали "кодекс поведінки" в космосі

 

      Відмова провідних космічних держав прийняти кодекс поведінки в космосі означає, що в найближчі роки навколоземний простір залишається вільним від суворих правил і обмежень.

В ЄС працювали над добровільним кодексом поведінки декілька років. В цьому документі викладені «правила дорожнього руху» для діючих супутників та інших космічних апаратів.

     За задумом творців кодексу, він повинен вирішити проблему перевантаженості космічного простору та звести до мінімуму ризик зіткнень або інших надзвичайних пригод. Документ також враховує заходи з попередження забруднення простору космічним сміттям. Зокрема, маються на увазі такі пригоди, як випробування протисупутникової зброї Китаєм в 2007 році.

      Не дивлячись на актуальність документу і зростаючу проблему космічного сміття, провідні держави не планують його підписувати. В основному це пов’язано з воєнною частиною їх космічної програми.

     Так, в США підкреслили, що публікація параметрів орбіт супутників та інших космічних апаратів загрожує секретним розвідувальним операціям. Таким чином, США офіційно оголосили про те, що не збираються відмовлятися від своєї технологічної переваги в космосі і надавати дані про своє космічне угрупування.

     Тем не менш, робота над відкинутим у теперішньому вигляді проектом кодексу буде продовжена.   Є надія, що в решті-решт буде створено прийнятний для всіх учасників документ, який зупинить неконтрольоване забруднення космосу.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Вчені створили "батарейку", як…

20-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Нейроінженери створили спеціальний елемент живлення, здатний генерувати електрику з глюкози в організмі людини. Така "батарейка" потенційно може забезпечувати напругою високотехнологічні протези, передають закордонні ЗМІ.

Українсько-литовське співробітництво в г…

26-02-2016 Олена - avatar Олена

Українсько-литовське співробітництво в галузі морських досліджень і технологій

Із 8 по 12 лютого 2016 року в м.Вільнюс (Литовська Республіка) делегація НАН України на запрошення литовської сторони взяла участь у низці консультативних зустрічей із представниками Литовської академії наук –...

X-а Міжнародна науково-практична конфере…

05-02-2014 Anna - avatar Anna

X-а Міжнародна науково-практична конференція «Нанотехнології - Виробництву»

      Запрошуємо взяти участь у X -й Міжнародній науково-практичній конференції «НАНОТЕХНОЛОГІЇ - ВИРОБНИЦТВУ», яка відбудеться 2-4 квітня 2014 в Наукограді м.Фрязіно Московської області.      Мета конференції - сприяння діловому...