Росія, США і Китай не підписали "кодекс поведінки" в космосі

 

      Відмова провідних космічних держав прийняти кодекс поведінки в космосі означає, що в найближчі роки навколоземний простір залишається вільним від суворих правил і обмежень.

В ЄС працювали над добровільним кодексом поведінки декілька років. В цьому документі викладені «правила дорожнього руху» для діючих супутників та інших космічних апаратів.

     За задумом творців кодексу, він повинен вирішити проблему перевантаженості космічного простору та звести до мінімуму ризик зіткнень або інших надзвичайних пригод. Документ також враховує заходи з попередження забруднення простору космічним сміттям. Зокрема, маються на увазі такі пригоди, як випробування протисупутникової зброї Китаєм в 2007 році.

      Не дивлячись на актуальність документу і зростаючу проблему космічного сміття, провідні держави не планують його підписувати. В основному це пов’язано з воєнною частиною їх космічної програми.

     Так, в США підкреслили, що публікація параметрів орбіт супутників та інших космічних апаратів загрожує секретним розвідувальним операціям. Таким чином, США офіційно оголосили про те, що не збираються відмовлятися від своєї технологічної переваги в космосі і надавати дані про своє космічне угрупування.

     Тем не менш, робота над відкинутим у теперішньому вигляді проектом кодексу буде продовжена.   Є надія, що в решті-решт буде створено прийнятний для всіх учасників документ, який зупинить неконтрольоване забруднення космосу.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

В Україні стартував проект «Ідеї, що змі…

12-11-2015 Олена - avatar Олена

В Україні стартував проект «Ідеї, що змінюють світ»

На цьому сайті будь-хто зможе запропонувати винахідницьку оригінальну ідею і знайти однодумців для її реалізації. Частина сайту присвячена розробкам видатних винахідників родом з України: перший електричний трамвай, турбореактивний двигун, технологія зварювання...

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

27-09-2013 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 25-27.09.2013 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Язык программирования Go используется дл…

21-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Использование Go было замечено при обнаружении вредоносного исполняемого файла, устанавливающего на компьютере троян и бэкдор.