Український марсохід-стрибунець - серед лідерів у конкурсі NASA

marsohidУкраїнський проект Mars Hopper, що пропонує новітній спосіб пересування поверхнею Марсу, пройшов до півфіналу світового хакатону NASA SpaceApps Challenge і зараз серед лідерів голосування за вихід у топ-5.

Про це повідомляє ресурс "Платформа".

"У квітні цього року по всьому світу в черговий раз пройшов хакатон NASA SpaceApps Challenge, в якому вперше взяли участь і українці. При цьому вітчизняний проект Mars Hopper пройшов до півфіналу, випередивши більше сотні інших. Зараз у категорії "Вибір людей" триває відкрите голосування, яке обирає п’ять найкращих з 25 півфіналістів. В лідери вибились українці та македонці, які і борються за перемогу", - йдеться у повідомленні.

Голосування триватиме до 15 травня.

Mars Hopper пропонує новітній спосіб пересування поверхнею Марсу. Наші розробники використали в роботі принцип пересування коників-стрибунців. У якості палива команда запропонувала використовувати замерзлий СО2 з полярних шапок планети. За допомогою реактивних прискорювачів літальний апарат піднімається в повітря. Далі розкриваються крила, завдяки чому він може пролетіти довше. При посадці Mars Hopper одночасно збирає сухий лід, який дозволить зробити наступні стрибки.

За оцінками розробників, для подібної системи на Марсі потрібні незначні обсяги палива. При цьому технології, необхідні для його створення, вже існують і успішно використовуються в космонавтиці. «На Марсі розріджена атмосфера та часті пилові бурі. Але також там багато сухого льоду. Наша ідея полягає в тому, щоб знайти найкращий спосіб використати цей ресурс», – пояснив один з авторів проекту Микола Денисенко.

Відео https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-1Za_VylHnQ

Загалом у 2016 році в хакатоні NASA взяли участь 15 310 учасників, 161 місто, 61 країна, що створили 1178 проектів. Україна була представлена Києвом і Кіровоградом. Ще чотири українські команди у номінації «Глобальна» зараз оцінюються фахівцями NASA. Результат буде відомий через декілька тижнів.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Австралійські дослідники за допомогою ма…

11-10-2012 Олена - avatar Олена

Математик Джеймс Хілл і фізик Баррі Кокс з університету Аделаїди (Австралія) адаптували спеціальну теорію відносності для опису процесів, що відбуваються на надсвітлових швидкостях, повідомляє Сomputerra.

Конкурс спільних українсько-литовських н…

30-03-2015 Anna - avatar Anna

Конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проектів на період 2016-2017 років

З 30 березня по 29 травня 2015 року Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти і науки Литовської Республіки та Науково-дослідна рада Литви оголошують конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проектів на...

Прем’єр-міністр доручив розробити програ…

14-11-2013 Anna - avatar Anna

Прем’єр-міністр доручив розробити програму розвитку вітчизняного виробництва НВЧ-приладів до 2018 року

        Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Державному агенству з питань науки, інновацій та інформатизації разом із заінтересованими структурами розробити Державну цільову науково-технічну програму "Розвиток новітніх технологій та створення компонентної бази...