Сінгапурський стартап Astroscale створив прототип супутника, який буде збирати космічне сміття, що знаходиться на навколоземній орбіті. Про це повідомляє портал Motherboard.
Новий супутник компанії ADRAS 1 має вагу близько 120 кілограмів і складається з двох частин під назвою «Mother» та «Boy». На ньому розміщено устаткування, яке дозволить автономно виявляти сміття, а також рухатися в його напрямку. Конструкція базової частини супутника – «Mother» – була натхненням, спричиненим японськими мікросупутниками Hodoyoshi-3 та Hodoyoshi-4, які були запущені в 2014 році Японським агентством аерокосмічних досліджень JAXA. Частина «Boy», яка буде безпосередньо збирати сміття з орбіти, розміщена у верхній частині компонента «Mother» і повинна буде від нього відокремитися в космосі.
«Воу» чимсь нагадує «липучку» – на його поверхні розміщені листи, покриті спеціальним клеєм, які будуть чіпляти сміття розміром понад 10 сантиметрів (планується, що він сфокусується на самих небезпечних уламках). Після того, як супутник «схопить» уламок, він повернеться в атмосферу Землі для того, щоб знищити себе та налипле сміття.
Частина супутника ADRAS-1 «Boy». Emiko Jozuka / Motherboard
«Потужний опір повітря і високі температури під час входження супутника в атмосферу примусять супутник і космічне сміття згоріти», – пояснює один з інженерів Astroscale.
Склад клею компанія не розкриває, але відомо, що його піддавали дії радіації та екстремальних температурних коливань в змодельованих космічних умовах.
Запуск супутника запланований на 2018 рік – він повинен підтвердить працездатність прототипу і можливість більш масштабного його використання в майбутньому.
Паралельно компанія працює над IDEA OSG 1 – маленьким супутником розміром 38х38х60 сантиметрів і масою близько 20 кілограм. Він буде збирати дані про кількість дрібного сміття на навколоземній орбіті.