Інженери створили «липучку» для космічного сміття

Сінгапурський стартап Astroscale створив прототип супутника, який буде збирати космічне сміття, що знаходиться на навколоземній орбіті. Про це повідомляє портал Motherboard.

Новий супутник компанії ADRAS 1 має вагу близько 120 кілограмів і складається з двох частин під назвою «Mother» та «Boy». На ньому розміщено устаткування, яке дозволить автономно виявляти сміття, а також рухатися в його напрямку. Конструкція базової частини супутника – «Mother» – була натхненням, спричиненим японськими мікросупутниками Hodoyoshi-3 та Hodoyoshi-4, які були запущені в 2014 році Японським агентством аерокосмічних досліджень JAXA. Частина «Boy», яка буде безпосередньо збирати сміття з орбіти, розміщена у верхній частині компонента «Mother» і повинна буде від нього відокремитися в космосі.

«Воу» чимсь нагадує «липучку» – на його поверхні розміщені листи, покриті спеціальним клеєм, які будуть чіпляти сміття розміром понад 10 сантиметрів (планується, що він сфокусується на самих небезпечних уламках). Після того, як супутник «схопить» уламок, він повернеться в атмосферу Землі для того, щоб знищити себе та налипле сміття.

kosmos lypuchka

Частина супутника ADRAS-1 «Boy». Emiko Jozuka / Motherboard

«Потужний опір повітря і високі температури під час входження супутника в атмосферу примусять супутник і космічне сміття згоріти», – пояснює один з інженерів Astroscale.

Склад клею компанія не розкриває, але відомо, що його піддавали дії радіації та екстремальних температурних коливань в змодельованих космічних умовах.

Запуск супутника запланований на 2018 рік – він повинен підтвердить працездатність прототипу і можливість більш масштабного його використання в майбутньому.

Паралельно компанія працює над IDEA OSG 1 – маленьким супутником розміром 38х38х60 сантиметрів і масою близько 20 кілограм. Він буде збирати дані про кількість дрібного сміття на навколоземній орбіті.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Молоді вчені КрНУ отримали нагороди від …

24-12-2014 Anna - avatar Anna

Молоді учені Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Полтавської області останнім часом демонструють доволі високий фаховий рівень. Про це свідчить присудження щорічних премій Президента України для молодих учених. За вагомі...

У ДСІВ відбувся круглий стіл з питань за…

16-03-2016 Олена - avatar Олена

У ДСІВ відбувся круглий стіл з питань запровадження адміністративного порядку визнання недійсними прав інтелектуальної власності в Україні

14 березня 2016 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбувся круглий стіл, присвячений проблемі запровадження адміністративного порядку визнання недійсними прав інтелектуальної власності в Україні. Відкрила захід Інна Шатова, начальник...

"Білкова інженерія: нові підходи і …

28-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Захід під назвою «білкової інженерії: нові підходи і додатки» буде проходити з 10 по 12 квітня 2013 року в Честері, Великобританія.