Інженери створили «липучку» для космічного сміття

Сінгапурський стартап Astroscale створив прототип супутника, який буде збирати космічне сміття, що знаходиться на навколоземній орбіті. Про це повідомляє портал Motherboard.

Новий супутник компанії ADRAS 1 має вагу близько 120 кілограмів і складається з двох частин під назвою «Mother» та «Boy». На ньому розміщено устаткування, яке дозволить автономно виявляти сміття, а також рухатися в його напрямку. Конструкція базової частини супутника – «Mother» – була натхненням, спричиненим японськими мікросупутниками Hodoyoshi-3 та Hodoyoshi-4, які були запущені в 2014 році Японським агентством аерокосмічних досліджень JAXA. Частина «Boy», яка буде безпосередньо збирати сміття з орбіти, розміщена у верхній частині компонента «Mother» і повинна буде від нього відокремитися в космосі.

«Воу» чимсь нагадує «липучку» – на його поверхні розміщені листи, покриті спеціальним клеєм, які будуть чіпляти сміття розміром понад 10 сантиметрів (планується, що він сфокусується на самих небезпечних уламках). Після того, як супутник «схопить» уламок, він повернеться в атмосферу Землі для того, щоб знищити себе та налипле сміття.

kosmos lypuchka

Частина супутника ADRAS-1 «Boy». Emiko Jozuka / Motherboard

«Потужний опір повітря і високі температури під час входження супутника в атмосферу примусять супутник і космічне сміття згоріти», – пояснює один з інженерів Astroscale.

Склад клею компанія не розкриває, але відомо, що його піддавали дії радіації та екстремальних температурних коливань в змодельованих космічних умовах.

Запуск супутника запланований на 2018 рік – він повинен підтвердить працездатність прототипу і можливість більш масштабного його використання в майбутньому.

Паралельно компанія працює над IDEA OSG 1 – маленьким супутником розміром 38х38х60 сантиметрів і масою близько 20 кілограм. Він буде збирати дані про кількість дрібного сміття на навколоземній орбіті.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Український авіабуд має гарне майбутнє –…

25-04-2016 Олена - avatar Олена

Український авіабуд має гарне майбутнє – Президент на зустрічі з колективом конструкторського бюро «Прогрес»

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Запорізької області відвідав Державне підприємство «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г.Івченка», де взяв участь у запуску нового випробувального стенду з...

Президент: Наш науковий потенціал треба …

18-10-2012 Олена - avatar Олена

Прес-служба Президента України Віктора Януковича Вітчизняний науковий потенціал потрібно максимально залучати до розвитку реального сектору економіки. Таке переконання висловив Президент України Віктор Янукович на засіданні Комітету з економічних реформ.

Татарстан: технопарк «Идея – Юго-Восток»…

15-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

15.11.2012 Инновационно-производственный технопарк «Идея – Юго-Восток» (ИПТ) в Лениногорске пополнился еще одним предприятием: здесь запущен в эксплуатацию мини-завод по выпуску композиционной стеклопластиковой арматуры «Армастек-Идея» (ООО).