Атмосфера сатурніанского Титана схожа на земну, стверджують британські вчені. Планетологи з університету Лондона провели аналіз газів, які регулярно викидає Титан. Вивчивши хімічний склад газових викидів, вони прийшли до наукового висновку, що склад атмосфери Титана схожий на земний, пише Svopi.
Вчені зробили таке відкриття завдяки космічній орбітальній станції Cassini. Ендрю Коатс заявив, що 7 тонн вуглеводнів та нітрілів, що викидаються в атмосферу Титана, схожі з газовими потоками, які утворюються на Землі в полярних краях. Отже, атмосфери планет збігаються як мінімум на 50%, говорить Коатс.
Зі слів дослідника, потрапляючи в атмосферу супутника «Володаря кілець», сонячні промені впливають на частинки вуглеводнів. Таким чином, молекули позбавляються від негативних електронів. Позитивні електрони, маючи постійну енергію потужністю 24,1 еВ, потрапляють в поле візуального огляду CAPS.
Титан - супутник Сатурна з унікальними характеристиками. На планеті зареєстрована вода (моря і річки), що призводить до циклічного круговороту води. На Титані періодично випадають опади. При цьому атмосфера планети більш щільна порівняно із земною. Вчені говорять, що саме так могла виглядати Земля в молодості.