В американському штаті Флорида відбувся запуск ракети-носія Atlas 5 з навігаційним супутником нового покоління, який поповнить орбітальне угруповання GPS. Ракета з апаратом під назвою GPS 2F стартувала з бази ВПС США на мисі Канаверал в 23:23 за часом Східного узбережжя США (7:23 мск суботи).
Виводити GPS 2F на орбіту було довірено компанії United Launch Alliance - спільному підприємству американських корпорацій Boeing і Lockheed Martin. Супутник був поміщений в спеціальну капсулу у верхній частині носія, в першій ступені якого встановлений російський ракетний двигун РД-180 НВО «Енергомаш». Нинішній запуск став для Atlas 5 47-м.
Приблизно через 3,5 години після запуску супутник має бути виведений на цільову орбіту висотою близько 20,4 тис. Км. Потім фахівці почнуть тестування апарату, і якщо воно пройде успішно, він заступить на службу.
GPS 2F є сьомим з 12 супутників, які повинні замінити застарілі апарати американської системи позиціонування, здатної цілодобово забезпечувати військових і цивільних споживачів надточною навігаційною інформацією. Перший апарат з цієї серії був відправлений в космос в 2010 році. «Ми продовжуємо реалізацію програми із заміни навігаційних супутників. Нові апарати підвищать надійність системи GPS і поліпшать її роботу », - заявив генерал-лейтенант ВПС США Джей Реймонд. Американські військові підкреслюють, що система глобального позиціонування, розроблена і експлуатується Пентагоном, використовується не тільки для потреб національної оборони, а й в цивільних цілях по всьому світу.
Супутники системи GPS передають навігаційний сигнал, який дає точні значення широти, довготи, висоти і часу. За словами фахівців, цією системою зараз користуються більше 1 млрд. Осіб по всьому світу.
Представники корпорації Boeing, що розробила GPS 2F, зазначили, що як джерело енергії в новому супутнику використовується сонячне світло. Вартість апарату, розрахунковий термін служби якого становить 12 років - 245 млн. Доларів.
Точність сигналу GPS 2F в два рази вище, ніж у більш ранніх навігаційних супутників. Крім того, апарат має змінну потужність, що дозволяє підвищити захищеність від перешкод в умовах придушення сигналу при бойових діях.
В систему GPS входять близько 30 функціонуючих супутників.