Найлегша броня для танків

     На даний момент для обшивки військової техніки використовується важка сталева броня, яка хоч і забезпечує хороший захист, але значно знижує маневреність машин. Рішенням цієї проблеми вже кілька років займається група вчених з Університету штату Північна Кароліна - кілька років тому вона розробила композитну металеву піну CMF, яка забезпечує той же рівень захисту, але важить в два рази менше. Нещодавно дослідники поліпшили броню, злегка змінивши її структуру.
   Секрет міцності і легкості вищеописаної броні таїться в структурі металевої пластини, яка сповнена повітряними кишенями. Дослідники з'ясували, що доповнивши броню декількома шарами з інших матеріалів, вони можуть домогтися ще більшого рівня захисту. Так, покривши лицьову панель керамікою, розмістивши за нею металеву піну CMF і закривши задню частину алюмінієвої платівкою, група створила броню проти куль 50-го калібру і бронебійних снарядів.
   Кулі 50 калібру з розмірами 12,7 × 99 міліметрів зазвичай використовуються в кулеметах і снайперських гвинтівках. Незважаючи на те, що їх швидкість досягає 500-885 метрів в секунду, новий тип броні зміг поглинути 68-78% кінетичної енергії. У деяких випадках на задній алюмінієвої частини навіть не залишалося вм'ятин.
   Крім того, що броня забезпечує захист від куль, вона також витримує екстремальні температури і блокує радіацію. Це означає, що в майбутньому цим матеріалом можна буде покривати не тільки танки, але і космічні кораблі. Завдяки невеликій вазі броні, вони будуть максимально маневреними і економічними до палива.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Новітні технології та інноваційні розроб…

16-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

16 листопада 2012 Нещодавно на території аеродрому «Київ-Антонов» відбувся 8-й Міжнародний авіаційно-космічний салон «АВІАСВІТ - XXI». Виставка мала на меті продемонструвати сучасні досягнення виробників авіаційно-космічної техніки.

«БАРСТЕС» – високоефективний нафтопоглин…

05-08-2015 Anna - avatar Anna

«БАРСТЕС» – високоефективний нафтопоглинальний біосорбент

Значну небезпеку для живої природи нашої планети становлять надзвичайні ситуації техногенного походження, одними з найпоширеніших серед яких є виливи нафти й нафтопродуктів із подальшим потраплянням цих шкідливих речовин до ґрунту,...

Сибирские и белорусские учёные создали н…

15-06-2012 Светлана - avatar Светлана

С разработкой топливных элементов во всём мире связывают большие надежды: именно такие устройства, по мысли специалистов, в будущем должны снабжать энергией всё то, что сегодня «заряжается» при помощи невозобновляемых источников....