Випускник КПІ створив найпотужніший в світі двигун

Випускник Київського політехнічного інституту Микола Школьник, який ще в 1975 році емігрував в США, став автором унікального винаходу. Він разом зі своїм сином створив двигун, який за рівнем ККД та потужністю значно переважає всі наявні на сьогоднішній день аналоги.

М. Школьник в США займався питаннями теоретичної фізики. Його цікавило питання низької ефективності поршневих двигунів. Адже ККД бензинових моторів не перевищує 25%, а дизельних — близько 40%.

Разом з сином комп’ютерником вони почали розробляти більш сучасний силовий агрегат.

dvygun Shkolnyk

Винахідники звернули увагу на роторний двигун, принцип якого був запропонований в середині XX сторіччя німецьким винахідником Феліксом Ванкелем. Ідея роторного двигуна проста. На відміну від звичайних поршневих моторів, в яких багато обертових і рухомих частин, які знижують ККД, роторний двигун Ванкеля має овальну камеру та всередині неї трикутний ротор, що обертається та своїм рухом утворює в камері різні ділянки, де відбувається впускання, стискування, згорання та випускання палива.

У підсумку потужність двигуна зростає, він стає більш компактним, економічним та не створює вібрацій. Вони допрацювали стару ідею. Принциповим в ній було то, що в двигуні Школьників не камера, а ротор нагадує за формою горіх, який обертається в трикутній камері.

В результаті вдалось домогтися унікальних результатів — ККД моторів може зростати до 60%. Фізик вважає, що створити революційний двигун допомогла отримана в Києві освіта.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Носители нового типа смогут хранить инфо…

21-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Компания Hitachi предложила новую технологию записи информации, обеспечивающую сохранность данных практически неограниченное время — сотни миллионов лет.

Вступили в дію Тимчасові правила реєстра…

11-10-2013 Anna - avatar Anna

Вступили в дію Тимчасові правила реєстрації та користування доменними іменами в домені. УКР

Вступили в дію Тимчасові правила реєстрації та користування доменними іменами в домені. УКР, схвалені Координаційною радою 23 вересня 2013 року (http://держінформнауки.укр/?q=node/1489) Згідно з рішенням Координаційної ради Тимчасові правила оприлюднені на сайті...

Відбулась зустріч Першого заступника Гол…

07-12-2012 Светлана - avatar Светлана

11 грудня відбулась зустріч Першого заступника Голови Держінформнауки Бориса Гриньова з представниками делегації Японії п. Якіхіде Хаяші, головним науковим співробітником Центру науково-дослідних стратегій Агентства з науки та технологій Японії та...