Шість найперспективніших українських проектів з підвищення енергоефективності

 

EnergetykaУкраїнські вчені розробили варті уваги і впровадження проекти з підвищення енергоефективності.

Практичні рішення науковців у рамках платформи Tech Today Hub представила Vodafone Україна спільно з некомерційною організацією NDI Foundation 4 лютого, передає MTS Today.

Так, вчені Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова розробили низькотемпературні плівкові нагрівачі МЕЛТА на основі аморфної нанокристалічної металевої стрічки товщиною 17-20 мкм. Стрічка виготовлена з резистивного корозійностійкого сплаву ХКБРС, який має високий питомий електричний опір (більше 10 Ом×м), високу міцність, пластичність та здатність до аморфізації, більшу площу тепловіддачі, а також гарну пожежобезпечність і швидко виходить на робочу температуру, може використовуватися як нагрівальний елемент для промислових (елементи сушильних камер, обігрів гідросистем обладнання) та побутових потреб (обігрів приміщень).

Принцип роботи плівкових електричних нагрівачів інфрачервоного типу аналогічний до дії сонячного світла, променева енергія якого поглинається навколишніми поверхнями (стінами, підлогою, меблями тощо) й людським тілом та переходить у теплову енергію, нагріваючи їх і віддаючи тепло повітрю. Довжина хвиль випромінювання розроблених вітчизняними науковцями нагрівальних елементів становить 8-17 мкм (це так звані «vital rays», тобто «промені життя»), що є абсолютно безпечним для людини, адже пік випромінювання людського тіла становить 9,6 мкм

Універсальність таких плівкових нагрівачів відкриває широкі можливості для їх використання під час основного або додаткового (зонального) обігріву приміщень і передбачає застосування при різних типах і в різних місцях монтажу – від систем «тепла підлога» до стельових систем інфрачервоного опалення.

Низька робоча температура нагрівача запобігає випалюванню кисню з повітря опалюваного приміщення. Крім того, на відміну від інших електричних нагрівальних приладів, плівкові нагрівачі є вологостійкими й безпечними, а також не мають неізольованих елементів із високою температурою. Таку систему обігріву можна залишати без нагляду, не побоюючись виникнення пожежі у приміщенні або ураження електричним струмом при контакті з нагрівачем.

Також інститутом металофізики був представлений інвестиційний проект з виробництва сучасних індуктивних компонентів та імпульсних блоків живлення на базі технології "monoblock".

Мале приватне підприємство «КІМО-Бізнес» розробило генераторний комплекс нового покоління, який дозволяє відмовитися від централізованого газо - тепло - і електропостачання. Пристрій може працювати на будь-якій органічній сировині - відходах людської життєдіяльності, сільського господарства, деревообробної промисловості - і виробляти газ, електроенергію, тепло і коксівний залишок (деревне вугілля або біовугілля - в залежності від вихідної сировини). При цьому генераторний комплекс дуже економічний і екологічний - в отриманих продуктах відсутня сірка і зола.

На додачу, у "Кімо-Бізнес" розробили установку, яка дозволяє отримувати енергію з невеликої течії річки чи слабкого вітру. Такий генератор використовує принцип флаттера, коли під дією струменя конструкція починає коливатися. Науковці вже створили дослідний прототип, який успішно працює. Установка не має обмежень щодо швидкості і зберігає працездатність при вітрі до 600 км/год.

Українські розробники та виробники LED-продукції спільно з NDI Foundation представили проект замкнутого технологічного циклу виготовлення LED-чіпів, LED-модулів і світлодіодної продукції.

Згідно з даними, сьогодні у світі попит на LED-продукцію задовольняється лише на 35-40%, при цьому 60% ринку займають китайські світлодіоди низької якості.

Реалізація проекту - більше 30 патентів і 20 "know-how" - дозволить максимально скоротити імпорт LED-продукції в Україну(близько $100 млн. у рік) та перейти на світлодіоди власного виробництва, зменшивши витрати електроенергії на 40%.

Інститут машинобудування ім. А. М. Підгорного спільно з приватним науково-виробничим підприємством "Мікрон" розробив освітлювальні прилади, які не дають тіні. Подібні використовуються у медицині, транспорті, приладобудуванні, ювелірній галузі. Замкнений цикл виготовлення безтіньових світильників, які сьогодні в Україні збираються з готових імпортних комплектуючих, зробить їх значно дешевшими. Сьогодні вартість імпортних аналогів складає від $2050 до $10300, тоді як українські подібні освітлювальні прилади коштуватимуть близько $1500.

В Інституті вугільних технологій НАН України розробили системи очищення на основі напівсухої амонійної десульфуризації. Подібні установки не лише знижують шкідливі викиди та забезпечують безперебійну роботу вугільних і мазутних котлів, а й дозволяють заробляти. У спеціальному реакторі димні гази змішуються з амонійною водою, і очищуються. При цьому на виході утворюється сульфат амонію - корисне добриво, яке можна продавати.

Співробітник НАН України Геннадій Аданович презентував модульний вітрогенератор Wind Power GA. Установка являє собою блок із перемінних каналів та ротором усередині. Коли потік вітру проходить цим лабіринтом, він розганяється й обертає лопаті генератора. При цьому зовні така установка не має рухомих частин, як, наприклад, звичний вітряк. Це дозволяє будувати модульні конструкції заданої потужності - достатньо поставити один на одного необхідну кількість блоків.

За словами директора NDI Foundation Ольги Крупської, шість проектів, заявлених на платформі Tech Today Hub, вже знаходяться на стадії фінальних переговорів з інвесторами. На додачу, у березні відкриється школа з підготовки інноваційних менеджерів, які розповідатимуть бізнесу про культуру інвестування та перспективні проекти.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

18-05-2012 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 15-18.05.2012 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №37-38 (2011)

26-09-2011 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №37-38 (2011)

Наука сьогодні №37-38 (2011) скачати Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як управлінських...

Гранти Президента України для підтримки …

23-01-2015 Anna - avatar Anna

Гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених у 2015 році

Оголошено проведення у 2015 році конкурсу наукових проектів на здобуття грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених. Лист НАН України про оголошення конкурсу №9к/105-8 від 26.01.2015 р. Відповідно до Указу...