10-11 грудня 2015 року в Інституті міжнародних відносин та торгівлі в Будапешті (Угорщина) відбулася 2-а Генеральна асамблея проекту Danube-INCO.NET. Партнери проекту зібралися, аби підбити підсумки другого року його виконання, здійснити обмін думками та виявити загальні проблеми. Зустріч було організовано угорським партнером проекту – Регіональним центром інформації та наукового розвитку (RCISD). Національну академію наук України під час заходу представляв український партнер проекту – Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень (ІПРЕЕД) НАН України.
Нагадаємо, що проект Danube-INCO.NET передбачає політичний діалог у рамках реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського Регіону, гармонізацію політичних ініціатив ЄС і посилення білатерального діалогу щодо розвитку Європейського Дослідницького Простору (European Research Area, ERA) й створення Інноваційного Союзу (Innovation Union, IU). Проект функціонує з січня 2014 року, фінансується Сьомою Рамковою Програмою (FP7) ЄС і спрямований на підтримку Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR) у галузі досліджень та інновацій – насамперед її сьомого («суспільство знання») та восьмого («конкурентноспроможність регіону») пріоритетів.
Під час 2-ї Генеральної асамблеї проекту Danube-INCO.NET учасники обговорили широке коло питань, які стосувалися координації здійснення проекту Danube-INCO.NET і його фінансування, розроблення політики щодо наукових досліджень та інновацій в Дунайському регіоні, співпраці між учасниками сектору відновлюваної енергії, розроблення фінансових механізмів у галузі досліджень та інновацій, комунікації між окремими напрямами вказаного проекту й обговорення запропонованих можливостей щодо поліпшення його роботи в цілому.
Зустріч надала можливість партнерам проекту проаналізувати хід його реалізації за допомогою так званої «процедури оцінки якості» й обговорення змін до угоди з Європейською Комісією. Партнери й оціночний комітет підкреслили, що виконання проекту в цілому здійснювалось успішно і впродовж другого року співпраці вдалося забезпечити значний вплив на Дунайський регіон і широко поінформувати європейську громадськість щодо функціонування проекту.
Під час асамблеї було представлено найбільш вагомі результати проекту Danube-INCO.NET, а саме: бази інформаційних даних, підсумки дослідження бар’єрів інноваційного співробітництва, аналізу співробітництва в сфері спільних публікацій у Дунайському регіоні й визначення ключових зацікавлених сторін, а також перші результати оцінки комплексу політичних заходів щодо просування інновацій у регіоні. У рамках співпраці проекту з Європейською Комісією – зокрема з Єдиним Дослідницьким Центром (JRC) – щодо 7-го й 8-го пріоритету Дунайської стратегії ЄС розроблено два пілотні проекти в галузі енергетики й біоекономіки, які отримають відповідне фінансування. Як зазначив представник сербського партнера проекту Danube-INCO.NET, основою подальшого розвитку проекту має бути поглиблення інноваційного співробітництва між представниками малого й середнього бізнесу, владою та вченими.
Оскільки попереду у проекту Danube-INCO.NET – третій і останній рік його функціонування, то проведення 2-ї Генеральної асамблеї мало на меті також обговорення подальших кроків, необхідних для забезпечення сталості значущих результатів проекту. У 2016 році партнери планують забезпечити продовження реалізації проекту за визначеними основними напрямами.
За інформацією ІПРЕЕД НАН України