Відтепер біоенергетична галузь країн ЄС має запрацювати по ще більш новим стандартам. Новий проект, заснований владою Євросоюзу, полегшив дослідникам доступ в лабораторії, де вони зможуть випробувати біопаливо наступного покоління.
Завершений в 2015 році проект BRISK зв'язав разом 26 дослідних і академічних організацій по всій Європі, утворивши тим самим величезну наукову мережу, повідомляє Український Біопаливний Портал.
Як повідомив координатор проекту професор Королівського технологічного інституту Швеції Ендрю Мартін, безліч студентів та дослідників не мали раніше доступу в ці установи і проект був покликаний включити лабораторії в загальне дослідницьке співтовариство.
«Тепер, коли проект підійшов до кінця, було прийнято рішення створити новий консорціум, здатний впоратися з новими викликами, - підкреслив Ендрю Мартін – Наша мета полягає у вивченні більш широкого спектру органічних речовин і більшої кількості біопроцесів».
Більше двохсот вчених з 26 європейських країн скористалися цією можливістю, щоб посилити конкурентоспроможність Європейського союзу у сфері біоенергетики.
Також була створена онлайн-база даних про партнерські лабораторіях по всьому Євросоюзу. У ній дослідники можуть знайти детальну інформацію про підприємства з переробки біомаси, готових до проведення експериментів.
Виробництво біопалива другого покоління створить тисячі нових робочих місць, стимулюючи розвиток сільських територій та забезпечення європейської енергетичної безпеки для створення стійкої альтернативи використанню викопних видів палива. Підвищення рівня використання біомаси також допоможе Євросоюзу досягти цілей зі зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу на 20% до 2020 року і на 50% до 2050 року.