Прес-конференція з питань фінансування наукових проектів та оцінювання діяльності наукових установ

 Press konf Grand15

1 жовтня 2015 року в рамках міжнародної науково-практичної конференції «GRANT-2015» відбулася прес-конференція за участі віце-президента Національної академії наук України академіка НАН України Анатолія Глібовича Загороднього, заступника міністра освіти і науки України Максима Віталійовича Стріхи, представника Німецького науково-дослідного товариства (DFG) доктора Крістіана Шайха (Christian Schaich) та директора Представництва «Польська академія наук» у Києві професора Генрика Собчука.

Під час прес-конференції було обговорено питання оцінювання діяльності наукових установ, фінансування наукових досліджень, а також особливості та засади діяльності наукових фондів, які надають грантову підтримку конкурсним проектам.

Віце-президент НАН України академік А.Г. Загородній зазначив, що фінансування наукових установ залежить від ефективності їх роботи, тому Академія надає велике значення питанням, пов’язаним з оцінюванням наукової діяльності установ. У березні цього року було проведено спільний з міжнародними експертами семінар для визначення підходів, придатних для оцінювання установ НАН України. Також нещодавно відбувся візит делегації представників Академії до наукових організацій Німеччини з метою порівняння підходів до оцінювання діяльності наукових установ двох країн. Він підкреслив, що підвищення рівня та актуальності наукових досліджень, оптимізація структури їх фінансування шляхом збільшення частки конкурсного та програмно-цільового фінансування тощо є пріоритетними завданнями для Академії. Вони закріплені в Концепції розвитку Національної академії наук України на 2014-2023 рр., схваленій наприкінці 2013 р.

Заступник міністра освіти і науки України М.В. Стріха поділився досвідом проведення оцінювання наукових установ МОН України, а також зазначив, що одна із моделей фінансування, що може бути застосована в українській науці, успішно діє у Литовській Республіці, де наукові проекти фінансуються як державою, так і бізнесом.

У свою чергу представники Польщі та Німеччини Генрик Собчук і Крістіан Шайх розповіли про активну співпрацю з українськими науковими установами та підтвердили готовність своїх країн всіляко підтримати та сприяти успішному впровадженню міжнародного досвіду в Україні.

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Объявлены победители конкурса «Моя идея …

25-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Победителями конкурса среди студентов старших курсов ВУЗов и аспирантов «Моя идея для России 2012», организованного Открытым университетом Сколково (ОтУС) и Singularity University (SU) стали Ярослав Меньшенин и Егор Лакомкин.

ІТ-галузь може стати локомотивом українс…

23-03-2016 Олена - avatar Олена

ІТ-галузь може стати локомотивом української економіки, - зустріч В. Гройсмана з представниками сфери інформаційних технологій

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у середу провів зустріч з представниками сфери інформаційних технологій та обговорив можливості державної підтримки та розвитку ІТ-галузі. Керівник Парламенту наголосив, що вітчизняний ІТ-сектор має гарний...

Школа європейських студій Варшавського у…

25-12-2014 Anna - avatar Anna

На базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, Волинська обл.) в другому семестрі 2014/2015 н. р. розпочинає діяльність Школа європейських студій Варшавського університету. Навчання проходитиме за спеціальностями «Європеїстика...