1 жовтня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра Максима Стріхи, голови Державного фонду фундаментальних досліджень Валерія Кухара, віце-президента Національної академії наук України Анатолія Загороднього відбулась прес-конференція, присвячена Міжнародній науково-практичній конференції «GRANT-2015».
Під час прес-конференції Максим Стріха зазначив, що гранти мають бути доступними для наукових установ. «Таку позицію займає Міністерство, і це закладено у законопроекті «Про наукову і науково-технічну діяльність», - наголосив заступник Міністра.
За словами Максима Стріхи, одна із моделей фінансування, що може бути застосована в українській науці, успішно діє у Литовській Республіці, де наукові проекти фінансуються як державою, так і бізнесом.
Голова Державного фонду фундаментальних досліджень Валерій Кухар зауважив, що наука та інновації є важливою складовою розвитку економіки країни. За його словами, Державний фонд фундаментальних досліджень постійно веде роботу над залученням фінансів в розвиток науки. «Програми підтримки науки, які свого часу діяли в Україні, сьогодні використовуються у багатьох країнах – Франції, Німеччині, США, Польщі», - наголосив Валерій Кухар. На думку голови фонду, саме цей досвід доцільно використовувати для того, щоб розвивалася галузь.
Віце-президент Національної академії наук України Анатолій Загородній зазначив, що фінансування наукових установ залежить від ефективності їх роботи, тому НАН України приділяє велику увагу методиці оцінювання діяльності наукових установ.
Як повідомив віце-президент НАН України, наукова спільнота Німеччини презентувала методику з оцінювання ефективності діяльності наукових установ, значна частина якої присвячена питанням уникнення конфлікту інтересів та залучення до роботи зовнішніх експертів. За словами Анатолія Загороднього, зараз триває робота академії над розробкою власної системи оцінювання якості роботи наукових установ в Україні.