Гранти мають бути доступними для наукових установ

 Grant

1 жовтня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра Максима Стріхи, голови Державного фонду фундаментальних досліджень Валерія Кухара, віце-президента Національної академії наук України Анатолія Загороднього відбулась прес-конференція, присвячена Міжнародній науково-практичній конференції «GRANT-2015».

Під час прес-конференції Максим Стріха зазначив, що гранти мають бути доступними для наукових установ. «Таку позицію займає Міністерство, і це закладено у законопроекті «Про наукову і науково-технічну діяльність», - наголосив заступник Міністра.

За словами Максима Стріхи, одна із моделей фінансування, що може бути застосована в українській науці, успішно діє у Литовській Республіці, де наукові проекти фінансуються як державою, так і бізнесом.

Голова Державного фонду фундаментальних досліджень Валерій Кухар зауважив, що наука та інновації є важливою складовою розвитку економіки країни. За його словами, Державний фонд фундаментальних досліджень постійно веде роботу над залученням фінансів в розвиток науки. «Програми підтримки науки, які свого часу діяли в Україні, сьогодні використовуються у багатьох країнах – Франції, Німеччині, США, Польщі», - наголосив Валерій Кухар. На думку голови фонду, саме цей досвід доцільно використовувати для того, щоб розвивалася галузь.

Віце-президент Національної академії наук України Анатолій Загородній зазначив, що фінансування наукових установ залежить від ефективності їх роботи, тому НАН України приділяє велику увагу методиці оцінювання діяльності наукових установ.

Як повідомив віце-президент НАН України, наукова спільнота Німеччини презентувала методику з оцінювання ефективності діяльності наукових установ, значна частина якої присвячена питанням уникнення конфлікту інтересів та залучення до роботи зовнішніх експертів. За словами Анатолія Загороднього, зараз триває робота академії над розробкою власної системи оцінювання якості роботи наукових установ в Україні.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Інноваційний форум Social Good Summit

23-09-2015 Олена - avatar Олена

Інноваційний форум Social Good Summit

Інвалідний-візок всюдихід? Ультразвуковий навігатор для людей з інвалідністю? Автомобіль, що піднімається? Рукавичка для спілкування людей з вадами слуху? Чи можливо використовувати енергію дощу? Що таке справді розумний дім? Чи має...

Засідання Колегії Держінформнауки

19-12-2013 Anna - avatar Anna

Засідання Колегії Держінформнауки

23 грудня 2013 року о 15:00 у приміщенні Держінформнауки за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, кім. 312 відбудеться засідання Колегії Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації.

Складні переломи кісток можна лікувати в…

18-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Група хіміків із Уппсальського університету (Швеція) проводить дослідження в області полімерів, що обіцяє нам порятунок від дуже неприємних операцій (і їхніх наслідків) по відновленню фрагментованих переломів кісток і опікових уражень.