Вчені обговорили проблеми та перспективи розвитку науки у західному регіоні

Obgovorennya NAN8-9 липня 2015 року віце-президент НАН України, голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України академік Сергій Іванович Пирожков та академік-секретар Відділення економіки НАН України академік Елла Марленівна Лібанова відвідали з робочим візитом Львів, в ході якого провели низку зустрічей з науковими колективами установ Академії – Інституту регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього, Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича, Інституту народознавства та Інституту Івана Франка НАН України. Також академіки ознайомилися з роботою Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника та урочисто відкрили меморіальну дошку на фасаді бібліотеки в пам’ять про перебування в 1827-1940рр. у цьому будинку бібліотеки Оссолінеум (докладніше про це читайте http://www.nas.gov.ua/UA/news/Pages/contents.aspx?ffn1=ID&fft1=Eq&ffv1=2473).

За результатами робочої поїздки у Західному науковому центрі НАН України і МОН України відбулася підсумкова зустріч делегації з керівниками наукових установ за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Михайловича Синютки та голови Львівської обласної ради Петра Несторовича Колодія на тему «Соціально-гуманітарні та економічні проблеми регіону: роль науки у їх вирішенні». Під час заходу науковці обговорили стан справ у науковій сфері та озвучили основні проблемні питання наукових установ України загалом та Львівщини зокрема.

Захід розпочався з виступу голови Західного наукового центру академіка НАН України Зіновія Теодоровича Назарчука, який окреслив здобутки вчених Західного наукового центру у вирішенні соціально-економічних проблем регіону. Серед головних проблем у науковій сфері він назвав відсутність якісного забезпечення наукового процесу, через що Україна втрачає талановитих молодих учених, які виїжджають за кордон.

Академік С.І. Пирожков у своєму виступі зазначив, що вітчизняна наука повинна розвиватися глобально, реагуючи на виклики сьогодення, зокрема виклики, пов’язані з військовими діями на сході країни. Віце-президент НАН України закликав колег з Львівщини активно співпрацювати із науковцями, які були змушені покинути власні домівки і переїхали на інші території.

Учасники зустрічі обговорили також питання участі наукових установ та вищих навчальних закладів у розробці стратегічних, концептуальних та програмних документів соціально-гуманітарного та економічного розвитку регіону, наукового забезпечення вирішення актуальних проблем області, активізації міжнародних зв’язків та транскордонного співробітництва, збереження історичних та мистецьких пам’яток регіону. Особливу увагу було звернено на необхідність залучення учених до роботи колегій, комісій, координаційних та громадських рад при місцевих органах влади та популяризації наукових здобутків.

Уважно вислухавши проблеми та перспективи розвитку науки Львівщини, голова Львівської обласної державної адміністрації О.М. Синютка та голова Львівської обласної ради П.Н. Колодій зазначили, що вони, як представники громади області, будуть в межах своєї компетенції докладати всіх зусиль для вирішення існуючих проблем.

За інформацією ССН НОВ Президії НАН України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

18-09-2015 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 15.09.-18.09.2015 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Китай запустив супутник системи зондуван…

16-08-2014 Anna - avatar Anna

Китай запустив супутник системи зондування Землі

      Китай з космодрому Тайюань, в центральній провінції Шаньсі,  на ракеті-носії «Чанчжен-4В» запустив на орбіту супутник «Гаофень-2» (Gaofen-2). Разом з ним на навколоземну орбіту відправився польський науковий супутник БРАЙТ-PL-2 (Heweliusz),...

Китайская ZTE готова создать свой научны…

18-04-2012 Олена - avatar Олена

 Китайский производитель телекоммуникационного оборудования ZTE может создать свой научно-исследовательский центр в рамках проекта "Сколково", сообщил во вторник глава представительства компании в России Дин Хаоминь.