Вчені обговорили проблеми та перспективи розвитку науки у західному регіоні

Obgovorennya NAN8-9 липня 2015 року віце-президент НАН України, голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України академік Сергій Іванович Пирожков та академік-секретар Відділення економіки НАН України академік Елла Марленівна Лібанова відвідали з робочим візитом Львів, в ході якого провели низку зустрічей з науковими колективами установ Академії – Інституту регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього, Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича, Інституту народознавства та Інституту Івана Франка НАН України. Також академіки ознайомилися з роботою Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника та урочисто відкрили меморіальну дошку на фасаді бібліотеки в пам’ять про перебування в 1827-1940рр. у цьому будинку бібліотеки Оссолінеум (докладніше про це читайте http://www.nas.gov.ua/UA/news/Pages/contents.aspx?ffn1=ID&fft1=Eq&ffv1=2473).

За результатами робочої поїздки у Західному науковому центрі НАН України і МОН України відбулася підсумкова зустріч делегації з керівниками наукових установ за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Михайловича Синютки та голови Львівської обласної ради Петра Несторовича Колодія на тему «Соціально-гуманітарні та економічні проблеми регіону: роль науки у їх вирішенні». Під час заходу науковці обговорили стан справ у науковій сфері та озвучили основні проблемні питання наукових установ України загалом та Львівщини зокрема.

Захід розпочався з виступу голови Західного наукового центру академіка НАН України Зіновія Теодоровича Назарчука, який окреслив здобутки вчених Західного наукового центру у вирішенні соціально-економічних проблем регіону. Серед головних проблем у науковій сфері він назвав відсутність якісного забезпечення наукового процесу, через що Україна втрачає талановитих молодих учених, які виїжджають за кордон.

Академік С.І. Пирожков у своєму виступі зазначив, що вітчизняна наука повинна розвиватися глобально, реагуючи на виклики сьогодення, зокрема виклики, пов’язані з військовими діями на сході країни. Віце-президент НАН України закликав колег з Львівщини активно співпрацювати із науковцями, які були змушені покинути власні домівки і переїхали на інші території.

Учасники зустрічі обговорили також питання участі наукових установ та вищих навчальних закладів у розробці стратегічних, концептуальних та програмних документів соціально-гуманітарного та економічного розвитку регіону, наукового забезпечення вирішення актуальних проблем області, активізації міжнародних зв’язків та транскордонного співробітництва, збереження історичних та мистецьких пам’яток регіону. Особливу увагу було звернено на необхідність залучення учених до роботи колегій, комісій, координаційних та громадських рад при місцевих органах влади та популяризації наукових здобутків.

Уважно вислухавши проблеми та перспективи розвитку науки Львівщини, голова Львівської обласної державної адміністрації О.М. Синютка та голова Львівської обласної ради П.Н. Колодій зазначили, що вони, як представники громади області, будуть в межах своєї компетенції докладати всіх зусиль для вирішення існуючих проблем.

За інформацією ССН НОВ Президії НАН України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

September 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Офіс компанії Sanyo – найбільш «зелена» …

05-11-2015 Олена - avatar Олена

Офіс компанії Sanyo – найбільш «зелена» та «сонячна» будівля в світі

Японський виробник електроніки, компанія Sanyo, може похвалитися найбільш «зеленою» та «сонячною» будівлею в світі. Мова йде про новий офіс компанії – Kasai Green Energy Park, який функціонує за рахунок альтернативних...

Хакери навчилися заражати комп'ютери вір…

22-08-2014 Anna - avatar Anna

Хакери навчилися заражати комп'ютери вірусами навіть через YouTube

 Хакери навчилися модифікувати трафік з YouTube та Microsoft Live, щоб встановити на комп'ютер користувача "шпигунські" програми. Як пише The Verge, тепер, виявляється, щоб підхопити в інтернеті вірус, який за вами стежить,...

У ВНТУ розробили нову модель безпілотног…

15-10-2015 Олена - avatar Олена

У ВНТУ розробили нову модель безпілотного літального апарату

Нову модель безпілотного літального апарату розробили і реалізували фахівці Вінницького національного технічного університету та конструкторського бюро «ДеВіРо» з Дніпропетровська. Безпілотник призначений для охорони кордонів, а також для створення точних топографічних карт...