Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу продовжують активно працювати у напрямку ефективного розвитку енергетичного сектору Івано-Франківської області та України.
24 лютого 2015 року в ІФНТУНГ відбувся круглий стіл за участю керівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради з науковцями університету. Делегацію представляли голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук і перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Олександр Левицький. У заході також взяли участь ректор професор Євстахій Крижанівський, представники адміністрації університету, директори інститутів і завідувачі профільних кафедр.
Тема круглого столу була зумовлена актуальними проблемами в енергетичному секторі держави. Україна займає одне з перших місць за обсягами споживання енергоресурсів на один долар внутрішнього валового продукту. Виклики, що повстали на сьогодні перед Україною, включають у себе темпи економічного зростання, енергетичну (національну) безпеку держави та інвестиційну привабливість. Існують два способи вирішення вищезгаданих проблем – це збільшення власного видобутку вуглеводневих ресурсів і запровадження політики енергозаощадження та енергоефективності.
Щодо Івано-Франківської області, то тут наявні великі обсяги видобування нафти і газу (і, як наслідок, екологічні проблеми), значні запаси вуглеводневої сировини, у тому числі і сланцевого походження (на 52 об’єкти видано ліцензії, окремі до 2031 року), транспортні потоки.
В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу є потужний науковий і кадровий потенціал, здатний вирішувати складні завдання в нафтогазовому комплексі.
На початку зими область сколихнула також новина про те, що американська нафтогазова компанія Chevron, яка 2 роки тому підписала з Україною угоду про розподіл продукції з розробки вуглеводнів (сланцевого газу) на Олеській площі, офіційно повідомила уряд про намір вийти з цього проекту. Співпраця з компанією Chevron повинна була принести 350 000 000$ інвестицій в Івано-Франківську та Львівську області. Національний технічний університет нафти і газу налагодив тісну співпрацю з компанією, було заплановано брати участь у спільних проектах, готувати затребуваних спеціалістів. Зокрема, планувалося відкрити на території університету наукове містечко «Нова енергія» – навчально-пізнавальний центр для ознайомлення з наукою і технологіями про енергію в дії. Усі бажаючі (від 3 до 103) могли б долучитися до науки через наочне та інтерактивне навчання й експерименти. Компанія Chevron була головним спонсором проекту. Проте, вихід компанії з проекту із видобутку сланцевого газу на Олеській площі призупинив усі починання, а суспільство, насамперед громадськість Івано-Франківщини, жодних коментарів від урядовців не почули.
На круглому столі обговорено питання енергетичної безпеки Івано-Франківщини, енергозаощадження і термомодернізації в комунальному, державному секторах області.
На зустрічі з керівництвом області науковці ІФНТУНГ запропонували організувати моніторинг ресурсних і фінансових потоків від видобування традиційних і нетрадиційних вуглеводнів в області, у тому числі з залученням фахівців університету. Під час заходу також запропоновано Івано-Франківській ОДА та обласній раді сприяти у створенні на базі ІФНТУНГ Інноваційного центру з видобування вуглеводнів із позабалансових свердловин і неглибоких горизонтів (до 1500 м) нафтогазоносних ділянок (із залученням профільних виробничих структур з навколоуніверситетського підприємницького середовища (компаній «ІНТЕКС», «НАДРА» та інше), в організації поставок видобутої нафти як альтернативного джерела енергії на місцеві підприємства, що працюють за новими технологіями; у впровадженні розроблених в університеті енергоощадних заходів, засобів і технологій, які забезпечують ефективне використання традиційних та альтернативних енергоносіїв.
На зустрічі керівники області висловили свою підтримку ініціатив, запропонованих науковцями університету. Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук запропонував створити робочу групу в складі науковців Національного технічного університету нафти і газу та працівників обласної державної адміністрації, яку він особисто очолить.
«Ми спробуємо зробити все можливе, щоб напрацювання, які є в науковців університету, мали практичне застосування. Вірю і буду докладати зусиль, щоб співпраця технічного університету з обласною державною адміністрацією та обласною радою вже найближчим часом дала перші плоди,» – заявив голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.
За інформацією Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу