Самохідна радіокерована установка з дистанційним управлінням була розроблена і виготовлена працівниками одного з виробничих підприємств спільно із фахівцями Національного університету “Львівська політехніка” та наукових закладів Львова.
Установка обладнана електричним приводом постійного струму, який живиться від акумуляторів. В ній передбачено радіокероване дистанційне управління. Виготовлена у вигляді цільнозварного металевого корпусу на гусеничному ходу, в якому передбачена відповідна шумова і теплова ізоляція.
Всюдихід призначений для застосування в екстремальних умовах, в тому числі може використовуватися військовими підрозділами в зоні АТО. На ньому можуть встановлюватися камери зовнішнього спостереження, обладнання для розвідувальних цілей, устаткування для виконання завдань в недоступних і небезпечних для життя людини місцях. Це може бути також засобом для доставки військового обладнання або знешкодження вибухових пристроїв, виконання рятувальних робіт тощо.
Сьогодні установка проходить тестові випробовування в різних складних рельєфних умовах з наступними випробовуваннями на спеціалізованих полігонах за участю військових фахівців
Міні-всюдихід, який обладнаний гусеницями, може на собі везти 300 кілограмів вантажу, перевозити поранених з поля бою, може заїхати і в будинок, враховуючи систему відеонагляду, і “подивитися”, що там відбуваються. Він піднімається на дуже круті підйоми, може також підвозити боєприпаси.
“Я думаю, — стверджує міський голова Львова Андрій Садовий, — ця розробка є унікальною тим, що американські аналоги коштують майже 60 тисяч доларів, а наш український всюдихід – лише 40 тисяч гривень. Добре, що Національна гвардія України вже про це знає і перші 10 екземплярів невдовзі забере в зону бойових дій”.
«До розробки всюдиходу, — коментує генеральний директор ТзОВ «ВЕЕМ Металавтопром» Богдан Шевців, — залучені інші підприємства, науковці, зокрема Львівської політехніки, електронщики, енергетики. Так, завод «Електропобутприлад» розробив для нього двигун і спеціальний редуктор. Ми будемо його вдосконалювати під різні швидкості. Він проходитиме випробування на військовому полігоні. Та головне, аби розробка чим швидше потрапила у війська”.