У цьогорічній, уже 50-й, серії, участь бере делегація з України в складі першого заступника Голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексія Янова та начальника управління промислової власності Державної служби Яни Хрустальової.
Окрім України, учасницями Генеральної Асамблеї є понад 184 держав-членів ВОІВ. До складу делегацій входять посадові особи, відповідальні за розробку політики та стратегічний розвиток сфери інтелектуальної власності, керівники відомств інтелектуальної власності країн світу, а також представники міністерств закордонних справ та постійних представництв держав-членів ВОІВ. У якості спостерігачів до участі в Асамблеї залучені представники від авторитетних міжнародних урядових та неурядових організацій.
Під час роботи Асамблеї Олексій Янов виступить із загальною заявою, у якій акцентує увагу на європейському виборі України, наголосивши, що в Україні створено нормативно-правову базу у сфері інтелектуальної власності, яка забезпечує належний рівень охорони немайнових та майнових прав інтелектуальної власності.
Також українська делегація зосередить увагу присутніх на тому, що наша держава підвищує ефективність підготовки кваліфікованих спеціалістів у галузі інтелектуальної власності, підтримує діяльність держав-членів ВОІВ, спрямовану на зміцнення та вдосконалення глобальної системи правової охорони інтелектуальної власності, подякує за внесок ВОІВ у розвиток національної системи інтелектуальної власності та висловить підтримку ВОІВ у розробці дієвих механізмів для сприяння реалізації ефективної бюджетної політики ВОІВ.
За словами Олексія Янова, важливим залишається подальше ефективне співробітництво між Україною та ВОІВ з метою реалізації спільних проектів, спрямованих на вдосконалення системи правової охорони інтелектуальної власності – як у національному, так і в глобальному масштабі. З цією метою будуть проведені переговори з Директором відділу ВОІВ для деяких країн Європи та Азії щодо плану співпраці на майбутнє.
Основними питаннями цьогорічної серії засідань керівних органів ВОІВ є:
- керівні органи та інституційні питання;
- реалізація програми та фінансовий огляд;
- звіти про хід реалізації основних проектів;
- аудит і нагляд;
- комітети ВОІВ та міжнародна нормативна структура;
- глобальні послуги у сфері інтелектуальної власності;
- інші Асамблеї;
- кадрові питання.
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України