Японсько-український семінар з питань енергетичної безпеки

ukr-jap3 лютого 2015 року в Києві відбувся Японсько-український семінар з питань енергетичної безпеки 2015 – на шляху до високоефективних технологій вугільної теплогенерації.

Під час зустрічі в Києві 5 серпня 2014 року Міністр економіки та промисловості Японії та Міністр енергетики та вугільної промисловості України підписали Спільну заяву щодо співпраці між Україною та Японією в галузі енергетичної політики та галузі вугільної теплогенерації. Крім того, в заяві йшлося про технічну співпрацю зі спеціалістами з метою розробки «майстер-плану» в галузі енергетики для України, а також про здійснення аудиту обладнання на вугільних теплоелектростанціях (ТЕС) України з метою підвищення ефективності вугільної теплогенерації. Японський інститут енергетичної економіки (IEEJ) та Японський центр вугільної енергетики (JCoal) об’єднали свої зусилля в такий спосіб, що IEEJ зосередився на розробці «майстер-плану» в галузі енергетики, а JCoal спрямував свою допомогу на підвищення ефективності устаткування вугільних ТЕС України та покращення їхніх екологічних показників.

Тоді ж було ухвалено рішення про проведення семінару в Києві як кроку до активізації конкретної діяльності, спрямованої на забезпечення енергетичної безпеки спільними зусиллями японської та української сторін.

Організаторами семінару виступили Японський інститут енергетичної економіки (IEEJ), Японський центр вугільної енергетики (JCoal) та Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, співорганізаторами – Посольство Японії в Україні та Міністерство економіки, торгівлі та промисловості Японії. Семінар відбувся за сприяння Інституту вугільних енерготехнологій НАН України. У роботі семінару також взяли участь представники Міністерства освіти і науки України.

На відкритті семінару виступили Почесний парламентський віце-міністр з питань економіки, торгівлі та промисловості Японії Шігекі Іваі, Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ю.Є. Зюков і Його Величність пан Шігекі Сумі – Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні.

Співробітники Інституту вугільних енерготехнологій НАН України Микола Чернявський та Ігор Вольчин виступили з доповіддю під назвою «Науково-дослідницька робота щодо застосування технологій чистого вугілля в Україні».

Переглянути презентацію

«Досвід Японії в галузі енергетичної безпеки й ефективний сценарій для України»

Переглянути презентацію Інституту вугільних енерготехнологій НАН України

«Науково-дослідницька робота щодо застосування чистих вугільних технологій в Україні»

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

 

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

18-12-2013 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 13.-18.12.2013 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Газова незалежність як чинник енергетичн…

19-02-2015 Anna - avatar Anna

Газова незалежність як чинник енергетичної та національної безпеки України

Черговий випуск передачі «Наука: пошуки і знахідки» на телеканалі УТР було присвячено обговоренню питання енергетичної безпеки та незалежності України і, зокрема, її газової складової. Свої погляди щодо зазначеної проблеми висловив...

Американці створили нанокомпозит на базі…

22-10-2013 Anna - avatar Anna

Американці створили нанокомпозит на базі ДНК

    Американські вчені навчилися створювати композитні матеріали на базі ДНК з домішкою наночасток. З молекул біополімеру вдалося створити правильну тривимірну структуру, яку назвали надрешіткою.