XXVI Київський міжнародний симпозіум з наукознавства та історії науки

Simpozium13-14 листопада 2014 р. відбувся XXVI Київський міжнародний симпозіум з наукознавства та історії науки «Наука, технології та інновації як найважливіші сучасні чинники національної безпеки».

Організаторами симпозіуму виступили Національна академія наук України, Міністерство освіти і науки України, Наукова рада з наукознавства при Міжнародній асоціації академій наук, Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля», Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України, Державна установа «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» та Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України.

У роботі симпозіуму взяли участь дослідники в галузі наукознавства, історії науки і техніки, теоретики та фахівці із вивчення проблем забезпечення національної безпеки, політичні і державні діячі. Загалом симпозіум нарахував близько 150 учасників.

Пленарне засідання відкрив віце-президент НАН України академік НАН України А.Г. Наумовець, який виголосив привітання президента НАН України академіка НАН України Б.Є. Патона.

З вітальним словом до учасників засідання звернулась народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Л. Гриневич.

На пленарному засіданні були заслухані доповіді директора Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України Б. Маліцького, в. о. головного вченого секретаря НАН України члена-кореспондента НАН України В. Богданова, академіка-секретаря Відділення економіки НАН України, директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України академіка НАН України Е. Лібанової, директора Інституту магнетизму НАН України та МОН України академіка НАН України В. Бар’яхтара, заступника міністра освіти і науки України М. Стріхи, заступника Генерального конструктора ДП «КБ «Південне» з наукової роботи О. Кашанова, директора Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України В. Гриценка та ін.

В ході симпозіуму науковці обговорили роль та місце науки, технологій, інновацій у забезпеченні національної безпеки і зміцненні обороноздатності України, сутність та значення науково-технологічної безпеки в державній політиці, зовнішні і внутрішні загрози національній безпеці, що зумовлюються станом та проблемами розвитку науково-технологічної й інноваційної сфер.

Підсумовуючи результати обговорень, учасники заходу відзначили, що серйозною загрозою національній безпеці України є недооцінювання значення науки для зміцнення обороноздатності, забезпечення прогресивного розвитку економіки нашої держави.

Як наслідок – відсутність послідовної науково-технологічної та інноваційної політики, занепад науково-технологічного потенціалу.

Науковці звернули увагу на необхідність докорінної зміни політики держави щодо розвитку науки та технологій. Вони закликали активізувати дослідження проблем, пов’язаних зі зміцненням національної безпеки та обороноздатності держави, і використовуючи медіа-простір проводити широку роз’яснювальну роботу щодо важливості вітчизняної науки для всебічного розвитку нашої держави.

Матеріали прес-служби НАН України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Японія збільшує експорт передових інформ…

26-11-2013 Anna - avatar Anna

 За повідомленням Азіатського репортеру японський уряд створив раду із представників інформаційно-телекомунікаційного бізнесу, яка повинна розробити стратегію посилення експортного потенціалу цієї галузі. Нині японський сектор інформаційних технологій заробляє щороку на експорті його...

Китай запустив супутник системи зондуван…

16-08-2014 Anna - avatar Anna

Китай запустив супутник системи зондування Землі

      Китай з космодрому Тайюань, в центральній провінції Шаньсі,  на ракеті-носії «Чанчжен-4В» запустив на орбіту супутник «Гаофень-2» (Gaofen-2). Разом з ним на навколоземну орбіту відправився польський науковий супутник БРАЙТ-PL-2 (Heweliusz),...

Науково-навчальний центр МДПУ імені Богд…

25-10-2013 Anna - avatar Anna

Міжнародний інвестиційний саміт (Donbass International Investment Summit-DIIS) – найбільший у країні бізнес-форум, який проводиться з 2008 року і є високоавторитетним зібранням українського й міжнародного бізнесу, де обговорюються питання економічного розвитку...