Відбулися заходи до Всесвітнього дня науки на Київщині

DN KyivOblЗ метою популяризації ролі наукових досліджень та професії науковця 10 листопада 2014 року для учнів Києво-Святошинського району на базі Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Київської області було організовано цикл наукових лекцій та круглих столів. Захід було проведено за сприяння Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».

З великою радістю до учнів завітали науковці: Карпус Віктор Іванович, Дегодюк Едуард Григорович, Шевчук Марія Олександрівна, Громова Олена Петрівна, Ребенко Віктор Іванович.

Захід розпочався з круглого столу «Роль самоосвіти в розвитку особистості та наукового світогляду людини» за участю В.І.Карпуса. Незважаючи на свої 90 років Віктор Іванович проводить цікаві лекції, на які збираються великі аудиторії не тільки в Україні, а і в ФРН, Республіці Польща та Французької Республіки. «Ставити собі цілі і досягати їх, удосконалювати себе і вчитися треба безперервно все життя» - таку мудру пораду дав дітям Віктор Іванович.

Цікава лекція на тему «Екологія в сучасному суспільстві» чекала на дітей від доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка Європейської академії природничих наук Е.Г.Дегодюка. Особливу увагу в своїй лекції вчений приділив значенню збалансованого природокористування в сучасному суспільстві та проблемі відновлення природних ресурсів. Едуард Григорович є автором багатьох цікавих способів виготовлення збалансованих органічних добрив, підвищення продуктивності рослин за допомогою біологічно активних компонентів, органо-мінеральних біоактивних добрив нового покоління та способів переробки відходів промислового виробництва. Він розробив цікаву концепцію відновлення малих річок. «На сучасному етапі розвитку суспільства лише наука може дати виробництву такі технології, які будуть одночасно і ефективними, і безпечними для довкілля» - такі висновки зробили учасники лекції.

Кандидат біологічних наук Шевчук Марія Олександрівна провела лекцію на тему «Напрями наукових досліджень в галузі декоративного рослинництва». Лектор ознайомила дітей з історичними аспектами розвитку садово-паркового господарства, розкрила інноваційні підходи до охорони парків та лісів в контексті кліматичних змін. Також Марія Олександрівна дала дітям поради по підготовці наукових робіт, адже свою наукову кар’єру вона розпочала саме в Малій академії наук.

Цікаву лекцію "Весільні обряди різних регіонів України» підготувала науковий співробітник Національного музею народної архітектури та побуту України О.П.Громова. Олена Петрівна наголосила на тому, що з давніх часів народні традиції розглядались як моральні нормативи та закони, дотримуючись яких, людина і суспільство набувають гармонію і порядок. Надзвичайну зацікавленість та емоційне піднесення у дітей викликали народні ігри, які Олена Петрівна провела з дітьми в процесі лекції. Кандидат технічних наук В.І.Ребенко провів лекцію на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку технічних наук в Україні». Науковець розповів про розробки підвищення надійності та ефективності роботи машин для сільського господарства та промисловості, технології удосконалення існуючих машин, значення розробки сучасних енергозберігаючих технологій. Захід відбувся в теплій і дружній атмосфері. Кількість учнів, які відвідали Цикл лекцій та круглих столів відвідали понад 150 учнів.

За інформацією департаменту освіти і науки Київської ОДА

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №41-42 (2013)

19-11-2013 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №41-42 (2013)

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №41-42 (2013) СКАЧАТИ Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як...

18-й Міжнародний молодіжний форум «Радіо…

09-04-2014 Anna - avatar Anna

18-й Міжнародний молодіжний форум «Радіоелектроніка та молодь у XXI столітті»

14–16 квітня 2014 року у Харківському національному університеті радіоелектроніки проходитиме традиційний Міжнародний молодіжний форум «Радіоелектроніка та молодь у XXI столітті». Проводиться захід за підтримки Міністерства освіти і науки України з...

Медно-никелевые нанопровода абсолютно пр…

04-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Совместное российско-белорусское предприятие готово к реализации, можно сказать, фантастического проекта – боевые части авиабомб, мин, снарядов и ракет будут превращаться в наноалмазы.