В Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» починаючи з 14 жовтня 2014 року проходить ІІІ Всеукраїнський фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2014». Фестиваль триватиме до 17 жовтня. Переможців конкурсів буде оголошено під час урочистого закриття 17 жовтня об 11-00.Учасників і гостей фестивалю привітали директор освітніх програм Intel в Україні та СНД Тетяна Нанаєва, виконавчий директор Благодійної фундації «Відкриті серця» Євген Полтенко, президент Малої академії наук України член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий, народний депутат України секретар Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій Олександр Мочков та народний депутат України голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич.
«Наші експерти підрахували, що якщо Україна переорієнтується на високотехнологічний шлях розвитку, відмовившись від традиційних сировинно-переробних та низькотехнологічних напрямків, то вже за десять років вона може збільшити свій високотехнологічний експорт з 3,5 відсотків, які ми маємо нині, до 20 відсотків, а внесок у ВВП країни за рахунок інноваційної діяльності може зрости з 4 відсотків до 50 відсотків. Тобто це – безальтернативний шлях розвитку країни і для цього ми започаткували і продовжуємо проводити ці фестивалі…, – наголосив на церемонії відкриття ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – Тож я хочу звернутися до молодих винахідників і побажати їм успіхів у цій дуже важливій справі!»
У рамках фестивалю проводяться Всеукраїнський конкурс інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2014» і конкурс «Intel-Техно Україна 2014-2015» – Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel ISEF». Загалом учасники конкурсів представили на фестиваль майже 200 розробок різноманітної тематики. Активну участь беруть у фестивалі юні дослідники Національного центру «Мала академія наук України», зокрема й у підготовці конкурсних робіт, організації та проведенні різноманітних його заходів.
Перед урочистою церемонією відкриття фестивалю його учасники та гості мали можливість ознайомитися з розгорнутою в холах Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ» виставкою проектів школярів-винахідників і отримати відповіді на свої запитання як від авторів розробок, так і від членів Організаційного комітету.
Нагадаємо, що фестиваль названо на честь всесвітньовідомого авіаконструктора, киянина за походженням, колишнього студента Київського політехнічного інституту Ігоря Сікорського. Тож у логотипі фестивалю є і його капелюх – незмінний атрибут, з яким великий інноватор ХХ століття ніколи не розставався. Ну а гасло цьогорічного свята науки і технічної творчості «Мрії змінюють світ!».
Мета фестивалю – залучення учнівської та студентської молоді, а також науковців і підприємців до участі у дослідницьких програмах і проектно-конструкторській діяльності задля їх подальшої комерціалізації, створення стартапів і виведення інноваційних продуктів на міжнародні та національний ринки.