Розпочала роботу XLIII науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів Вінницького національного технічного університету за участю працівників науково-дослідних організацій та інженерно-технічних працівників підприємств Вінниці та області приурочена 200-літтю Кобзаря
Традиційне наукове університетське дійство проводитиметься як зазвичай у два етапи. Перший уже відбувся 5-7 березня. Працювали секції гуманітарних та фундаментальних наук. 12-14 березня черга секцій загальноінженерних та технічних наук.
У конференції задіяні усі 8 навчально-наукових інститутів ВНЗ, а також Інститут гуманітарно-педагогічних проблем, Інститут інтеграції навчання з виробництвом та Головний центр виховної роботи.
На пленарному засіданні першого – гуманітарного етапу конференції поміж інших проблем обговорювали Шевченкософію у вимірах поетики (тон задав член Національної спілки письменників України, поет і професор Михайло Стрельбицький), дискутували щодо християнської етики і меж сучасної свободи (доповідач — доктор філософських наук, професор Олег Хома).
В обговоренні гуманітарних питань нині, втім як і щороку, взяли участь понад півтисячі студентів університету.
У виставковій залі університетського Центру культурології традиційно до відкриття конференції зорганізували художню експозицію творчих студентських робіт. Своїми аматорськими творами приєдналися цьогоріч і викладачі та співробітники.
Конференція складається із 55 секцій. Загалом буде виголошено понад 1000 доповідей. З них дві третини студентами. Варто зауважити, що чимало студентів беруть участь у роботі як гуманітарних, так і технічних секцій конференції.
Щодо кількості задіяних у науковому форумі студентів, то загалом це понад півтори тисячі.
17 березня – підбиття підсумків конференції, доповіді голів оргкомітетів інститутів, розроблення та ухвалення рекомендацій.
За підсумками роботи готується електронне наукове видання матеріалів конференції