"Світлодіоди (які виступають як передавач у цій системі - ред.) є електронними пристроями, які можна включати і вимикати дуже швидко. Миготливе світло проектує дані у вигляді "нуля" та "одиниці" з дуже високою швидкістю і передає їх на фотодетектори", - пояснює керівник компанії Гаральд Хаас, що є також професором Единбурзького університету.
Зараз дослідники зайняті розробкою спеціальних пристроїв, які можуть перетворювати звичайне кімнатне освітлення на Li-Fi мережі.
На думку ученого, передача інформації за допомогою Wi-Fi незручна тим, що при розташуванні джерела радіосигналу у сусідній кімнаті, якість з'єднання і швидкість знижуються. До того ж у таких місцях, як готелі і ресторани, де до мережі підключено багато пристроїв, пропускна спроможність каналу також падає. При використанні Li-Fi таких проблем не виникає. Спеціальне обладнання синхронізує освітлення у всіх приміщеннях на єдину частоту коливань. При цьому кількість користувачів практично необмежена.
Єдиним істотним мінусом винаходу є те, що для роботи системи потрібна пряма видимість між джерелом світла і приймачем.
У майбутньому розробники планують збільшити швидкість передачі даних через Li-Fi до одного гігабіта на секунду. Хаас вважає, що нова технологія може бути використана й в ширшому масштабі, наприклад, для зв'язку із супутниками.
19:42 10.10.2012