Техаські вчені створили унікальний генератор випадкових чисел

generator vypadokВчені з Техаського університету (University of Texas) розробили новий спосіб генерації випадкових чисел, який допоможе істотно поліпшити технології шифрування даних і підвищити передбачувану силу наукових моделей.

Авторами методу стали професор комп’ютерних наук Давид Цукерман (David Zuckerman) та аспірант Ешон Чаттопадхай (Eshan Chattopadhyay). Новий алгоритм дозволяє генерувати істинно випадкові числа з двох послідовностей випадкових чисел нижчого порядку – наприклад, з даних температури повітря і біржових цін за певний термін. Використовуючи дві послідовності особливим чином, можна отримувати числа, які практично неможливо передбачити – з математичної точки зору вони є істинно випадковими.

Ознайомившись з роботою, деякі вчені вже назвали її проривною. Так, на думку ізраїльського фахівця з криптографії Яела Калайі (Yael Kalai), що працює в дослідницькому центрі Microsoft, досягнення техаських вчених можна назвати справжнім шедевром.

“Коли я вперше почув про це, я не міг заснути. В це важко було повірити – я відразу поліз в електронний архів, щоб глянути на роботу і перевірити її”, – розповів Калай.

За словами провідного автора роботи Цукермана, сьогодні існують і інші математичні методи отримання істинно випадкових чисел, однак всі вони надзвичайно затратні з точки зору комп’ютерних обчислень.

Новий алгоритм, як повідомляє innogest.ru, дозволяє задіяти набагато менше обчислювальних потужностей і може бути використаний для вирішення багатьох практичних завдань: шифрування даних для банків або військових, побудови наукових моделей, які потребують випадкових чисел (наприклад, кліматичної моделі Землі), статистичного аналізу, проведення лотерей та інших азартних ігор і так далі.

“Це завдання, до якого я повертався знову і знову протягом 20 років, – поділився відчуттями Цукерман. – Я дуже радий, що нарешті-то її вирішив”.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Алтай: инновационные разработки в сфере …

21-10-2012 Олена - avatar Олена

 21.10.2012 Губернатор края Александр Карлин утвердил постановление «Об утверждении порядка предоставления грантов для реализации мероприятий в сфере научного обеспечения сельского хозяйства Алтайского края».

Конкурс на здобуття премії за видатні ре…

13-06-2014 Anna - avatar Anna

Конкурс на здобуття премії за видатні результати, одержані українськими та польськими вченими

Національна академія наук (НАН) України і Польська академія наук (ПАН) відповідно до укладеної між ними у 2013 році Угоди про премії (додається) оголошують перший конкурс на здобуття премії за видатні...

Зарегистрирован нетрадиционный эффект Дж…

05-10-2012 Олена - avatar Олена

 В экспериментах, которые проводились в лаборатории Стэнфордского университета (США), была зарегистрирована нестандартная модификация эффекта Джозефсона.   Сам эффект, напомним, заключается в протекании сверхпроводящего тока в системе, образованной двумя сверхпроводниками и расположенным между...