Техаські вчені створили унікальний генератор випадкових чисел

generator vypadokВчені з Техаського університету (University of Texas) розробили новий спосіб генерації випадкових чисел, який допоможе істотно поліпшити технології шифрування даних і підвищити передбачувану силу наукових моделей.

Авторами методу стали професор комп’ютерних наук Давид Цукерман (David Zuckerman) та аспірант Ешон Чаттопадхай (Eshan Chattopadhyay). Новий алгоритм дозволяє генерувати істинно випадкові числа з двох послідовностей випадкових чисел нижчого порядку – наприклад, з даних температури повітря і біржових цін за певний термін. Використовуючи дві послідовності особливим чином, можна отримувати числа, які практично неможливо передбачити – з математичної точки зору вони є істинно випадковими.

Ознайомившись з роботою, деякі вчені вже назвали її проривною. Так, на думку ізраїльського фахівця з криптографії Яела Калайі (Yael Kalai), що працює в дослідницькому центрі Microsoft, досягнення техаських вчених можна назвати справжнім шедевром.

“Коли я вперше почув про це, я не міг заснути. В це важко було повірити – я відразу поліз в електронний архів, щоб глянути на роботу і перевірити її”, – розповів Калай.

За словами провідного автора роботи Цукермана, сьогодні існують і інші математичні методи отримання істинно випадкових чисел, однак всі вони надзвичайно затратні з точки зору комп’ютерних обчислень.

Новий алгоритм, як повідомляє innogest.ru, дозволяє задіяти набагато менше обчислювальних потужностей і може бути використаний для вирішення багатьох практичних завдань: шифрування даних для банків або військових, побудови наукових моделей, які потребують випадкових чисел (наприклад, кліматичної моделі Землі), статистичного аналізу, проведення лотерей та інших азартних ігор і так далі.

“Це завдання, до якого я повертався знову і знову протягом 20 років, – поділився відчуттями Цукерман. – Я дуже радий, що нарешті-то її вирішив”.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

ВНТУ розширює співробітництво з Універси…

19-12-2014 Anna - avatar Anna

Угоду про активізацію співпраці нещодавно підписали ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко під час візиту до найпівнічнішої країни Європи і ректор цього норвезького вищого навчального закладу Pål Pedersen. Угода була...

Про II Міжнародну науково-практичну конф…

28-10-2013 Anna - avatar Anna

19-23 листопада 2013 року у м. Сімферополь (вул. Планеристів 33А, Центр розвитку освіти, науки та інновацій) відбудеться II Міжнародна науково-практична конференція «Підвищення національної конкурентоспроможності: управлінські, соціально-економічні, та науково-технологічні аспекти». Останній термін...

Мінекономрозвитку представило план рефор…

20-08-2015 Олена - avatar Олена

Мінекономрозвитку представило план реформ у сфері інтелектуальної власності

У вівторок, 18 серпня, під головуванням Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка було проведено нараду щодо реформування державної системи захисту прав інтелектуальної власності (ІВ). За підсумками зустрічі затверджено план впровадження реформи системи...