Техаські вчені створили унікальний генератор випадкових чисел

generator vypadokВчені з Техаського університету (University of Texas) розробили новий спосіб генерації випадкових чисел, який допоможе істотно поліпшити технології шифрування даних і підвищити передбачувану силу наукових моделей.

Авторами методу стали професор комп’ютерних наук Давид Цукерман (David Zuckerman) та аспірант Ешон Чаттопадхай (Eshan Chattopadhyay). Новий алгоритм дозволяє генерувати істинно випадкові числа з двох послідовностей випадкових чисел нижчого порядку – наприклад, з даних температури повітря і біржових цін за певний термін. Використовуючи дві послідовності особливим чином, можна отримувати числа, які практично неможливо передбачити – з математичної точки зору вони є істинно випадковими.

Ознайомившись з роботою, деякі вчені вже назвали її проривною. Так, на думку ізраїльського фахівця з криптографії Яела Калайі (Yael Kalai), що працює в дослідницькому центрі Microsoft, досягнення техаських вчених можна назвати справжнім шедевром.

“Коли я вперше почув про це, я не міг заснути. В це важко було повірити – я відразу поліз в електронний архів, щоб глянути на роботу і перевірити її”, – розповів Калай.

За словами провідного автора роботи Цукермана, сьогодні існують і інші математичні методи отримання істинно випадкових чисел, однак всі вони надзвичайно затратні з точки зору комп’ютерних обчислень.

Новий алгоритм, як повідомляє innogest.ru, дозволяє задіяти набагато менше обчислювальних потужностей і може бути використаний для вирішення багатьох практичних завдань: шифрування даних для банків або військових, побудови наукових моделей, які потребують випадкових чисел (наприклад, кліматичної моделі Землі), статистичного аналізу, проведення лотерей та інших азартних ігор і так далі.

“Це завдання, до якого я повертався знову і знову протягом 20 років, – поділився відчуттями Цукерман. – Я дуже радий, що нарешті-то її вирішив”.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Прем'єр-міністр задоволений результатами…

15-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У столиці урочисто проводжали 20-ту Укра…

30-03-2015 Anna - avatar Anna

У столиці урочисто проводжали 20-ту Українську антарктичну експедицію на Українську антарктичну станцію «Академік Вернадський»

30 березня 2015 року в Національному антарктичному науковому центрі МОН України за участю заступника Міністра освіти і науки Максима Стріхи відбулася церемонія урочистого відрядження ювілейної, 20-ї Української антарктичної експедиції на...

На Львівщині презентовано концепцію розв…

11-12-2012 Светлана - avatar Светлана

10 грудня у Львівській облдержадміністрації було презентовано «Концепцію розвитку індустріальних парків Львівської області». Для створення індустріальних парків у регіоні за пропозиціями райдержадміністрацій відібрано 12 ділянок, з яких сформована карта. Основними...