Платформа штучного інтелекту виявляє 85% атак

intelect shtuch 85У нашому сьогоденні, коли недоукомплектований ІТ-штат невеликих компаній нездатний протистояти атакам, за якими стоять добре фінансовані команди професіоналів, які часто користуються державною підтримкою, додатковим захистом може стати штучний інтелект (ШІ).

Нещодавно лабораторія CSAIL (Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory) Массачусетського технологічного інституту (MIT) представила платформу ШІ, яка перевершує за здатністю виявляти кібератаки традиційні системи, що спираються в роботі на правила, розроблені експертами.

AI Squared (AI2) здатна виявляти 85% атак — втричі краща, ніж ті, що дозволяють сьогоднішні методи — і також знижує кількість помилкових попереджень вп’ятеро. Останнє важливо, оскільки спрацювання із-за помилкової інтерпретації аномалій зменшують довіру до системи захисту та відбирають час у ІТ-експертів, вимушених займатися з’ясуванням кожного випадку індивідуально.

AI2 тестувалась на 3,6 мільярдах рядків журналу, згенерованих діяльністю понад 20 млн. користувачів впродовж трьох місяців. ШІ виокремив з цього масиву інформації закономірності, що вказують на підозрілу активність. Про все, що здавалося незвичним, повідомлялось оператору, а його відповіді реєструвались.

AI2 дозволяє класифікувати, як нормальні/аномальні, мільярди рядків щодня. Чим більше атак і чим більше відгуків від людей-операторів, тим краще для навчання алгоритму ШІ. MIT повідомив, що AI2 використовує три різних методи навчання і надає наприкінці кожного дня головні події на розгляд операторами. Потім система вибудовує модель, що уточнюється за рахунок зворотного зв’язку, реалізуючи, так зване «безперервне активне навчання».

В перший день тренувань, улов AI2 становив 200 аномальних подій. Всього за декілька днів, по мірі того, як система удосконалювала своє вміння виявляти дійсні атаки, кількість надаваних операторам інцидентів скоротилась до 30-40.

«Ви можете думати про цю систему як про віртуального аналітика, — пояснює співробітник CSAIL, Кальян Вірамаханені (Kalyan Veeramachaneni). — Вона безперервно генерує нові моделі, які уточнює всього за декілька годин, тобто, здатна швидко та суттєво покращити результативність детектування».

Відео https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b6Hf1O_vpwQ

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

19-10-2012 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 17-19.10.2012 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Красноярские студенты придумали установк…

14-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Студенты СибГАУ разработали способ «безотходного» производства в сфере теплоэнергетики. Они спроектировали энергосберегающую установку для утилизации тепловых выбросов. На реализацию уникального новаторского проекта краевой фонд поддержки науки и научной деятельности выделил...

Paris Air Show 2015

15-06-2015 Anna - avatar Anna

Paris Air Show 2015

Підприємства космічної галузі України беруть участь у 51-му міжнародному авіаційно-космічному салоні Paris Air Show, який розпочав роботу 15 червня 2015 року в Ле-Бурже. На спільному стенді космічної галузі України представлені...