ІТ-галузь може стати локомотивом української економіки, - зустріч В. Гройсмана з представниками сфери інформаційних технологій

IT VinnycaГолова Верховної Ради України Володимир Гройсман у середу провів зустріч з представниками сфери інформаційних технологій та обговорив можливості державної підтримки та розвитку ІТ-галузі.

Керівник Парламенту наголосив, що вітчизняний ІТ-сектор має гарний потенціал та може стати рушійною силою економіки країни, саме тому держава повинна інвестувати у розвиток цієї сфери.

В. Гройсман зауважив, що в Україні є гарна база кваліфікованих ІТ-спеціалістів. Разом з тим, за його словами, у галузі є низка проблем, які заважають її розвитку та повинні бути вирішені. "Дуже важливо, щоб цей сектор не залишався поза увагою і можливостями державної підтримки, – зазначив В. Гройсман. – Треба створити умови, які би якісно відрізнялися [від сьогоднішніх] і були не гіршими, аніж у провідних країнах".

"Як зробити, щоб ви були у "білій зоні" [економіки], як зробити, щоб ви були захищені, як зробити, щоб вам було вигідно розвиватися тут, – три питання, на які ми з вами повинні відповісти", – закликав керівник Парламенту учасників зустрічі до обговорення.

Представники сфери інформаційних технологій підкреслили, що ІТ-сектор – одна з найбільш зростаючих галузей в Україні та може стати однією з головних сфер економіки за умови підтримки та сприяння з боку держави.

Крім значного внеску до ВВП країни та розвитку інших галузей економіки України, ІТ-сектор напрацював корисний для розбудови держави досвід, зокрема щодо бізнес-аналізу, стратегічного менеджменту, систем управління проектами, персоналом тощо, зазначили співрозмовники.

Разом з тим, на сьогодні розвитку галузі заважає низка нагальних проблем, серед них: складна податкова система, тиск на ІТ-компанії, відтік кваліфікованих кадрів за кордон та недосконалість профільної освіти, підкреслили керівники провідних ІТ-компаній.

Представники галузі наголосили на необхідності зміни податкової системи, а також підтримки галузі державою як в Україні, так і її продуктів за кордоном. Вони також закликали ухвалити законодавчі рішення, "які обмежили б свавілля силовиків відносно ІТ-компаній".

Своєю чергою керівник Парламенту виступив за розробку стратегічного плану дій щодо розвитку ІТ-індустрії в Україні у найближчі роки. У цьому контексті він закликав учасників обговорення взяти участь у розробці відповідних пропозицій та представити їх Парламенту для подальшого опрацювання у комітетах.

В. Гройсман погодився з думками співрозмовників щодо необхідності здійснення повноцінної реформи податкової системи, яка буде заздалегідь розроблена та узгоджена з усіма зацікавленими сторонами.

Крім того, Голова Верховної Ради запропонував провести у Парламенті тематичний ІТ-день для прийняття необхідних рішень. "Мова йде про те, щоби створити фундаментальні закони, які не дозволять ними гратися, але чітко визначати подальші кроки розвитку галузі", – зауважив В. Гройсман.

У зустрічі взяли участь керівники низки провідних ІТ-компаній України, зокрема "EPAM", "USCUTUM", "SigmaSoftware", НВП "Медірент", ГО "Digital Ukraine", "IT Ukraine", "Microsoft", ІТ-комітету Європейської бізнес-асоціації, "CIKLUM", "ORACLE", ІТ-комітету Американської торгової палати, "DATA Group", ІТ Україна, ТОВ "Естаунд коммерс", "OMP", "Luxoft", "Октава Капітал", "AltexSoft", Американської торгової палати, ТОВ "Айкюжн", ТОВ "Логіка ЛТД", "NetCracker", "SimCorp" та "SPS Commerce".

Відео https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MFXZ0L1eQh0

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

SpaceX отправит первый частный космическ…

18-04-2012 Олена - avatar Олена

 Дата первой беспилотной миссии на космическую станцию, которая будет проведена частной компанией, назначена на 30 апреля.

Відбулося засідання Громадської ради при…

27-03-2015 Anna - avatar Anna

Відбулося засідання Громадської ради при ДКА України

Під час засідання учасники зібрання затвердили нове Положення про громадську раду при Державному космічному агентстві України та обрали заступника голови громадської ради - Фролова Валерія Федоровича, директора виконавчого комітету Аерокосмічного...

АНАЛІТИКА / ANALYTICA EXPO 2012 10-я Між…

07-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Дати проведення: 10.04.2012 - 13.04.2012 р.р. Місце проведення: МВЦ Крокус Експо (Москва, Росія) Тематика: Наука та інновації, нові технології Організатори: MVK, ЗАТ Виставка аналітичного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, лабораторних меблів, хімічних реактивів і...