ІТ-галузь може стати локомотивом української економіки, - зустріч В. Гройсмана з представниками сфери інформаційних технологій

IT VinnycaГолова Верховної Ради України Володимир Гройсман у середу провів зустріч з представниками сфери інформаційних технологій та обговорив можливості державної підтримки та розвитку ІТ-галузі.

Керівник Парламенту наголосив, що вітчизняний ІТ-сектор має гарний потенціал та може стати рушійною силою економіки країни, саме тому держава повинна інвестувати у розвиток цієї сфери.

В. Гройсман зауважив, що в Україні є гарна база кваліфікованих ІТ-спеціалістів. Разом з тим, за його словами, у галузі є низка проблем, які заважають її розвитку та повинні бути вирішені. "Дуже важливо, щоб цей сектор не залишався поза увагою і можливостями державної підтримки, – зазначив В. Гройсман. – Треба створити умови, які би якісно відрізнялися [від сьогоднішніх] і були не гіршими, аніж у провідних країнах".

"Як зробити, щоб ви були у "білій зоні" [економіки], як зробити, щоб ви були захищені, як зробити, щоб вам було вигідно розвиватися тут, – три питання, на які ми з вами повинні відповісти", – закликав керівник Парламенту учасників зустрічі до обговорення.

Представники сфери інформаційних технологій підкреслили, що ІТ-сектор – одна з найбільш зростаючих галузей в Україні та може стати однією з головних сфер економіки за умови підтримки та сприяння з боку держави.

Крім значного внеску до ВВП країни та розвитку інших галузей економіки України, ІТ-сектор напрацював корисний для розбудови держави досвід, зокрема щодо бізнес-аналізу, стратегічного менеджменту, систем управління проектами, персоналом тощо, зазначили співрозмовники.

Разом з тим, на сьогодні розвитку галузі заважає низка нагальних проблем, серед них: складна податкова система, тиск на ІТ-компанії, відтік кваліфікованих кадрів за кордон та недосконалість профільної освіти, підкреслили керівники провідних ІТ-компаній.

Представники галузі наголосили на необхідності зміни податкової системи, а також підтримки галузі державою як в Україні, так і її продуктів за кордоном. Вони також закликали ухвалити законодавчі рішення, "які обмежили б свавілля силовиків відносно ІТ-компаній".

Своєю чергою керівник Парламенту виступив за розробку стратегічного плану дій щодо розвитку ІТ-індустрії в Україні у найближчі роки. У цьому контексті він закликав учасників обговорення взяти участь у розробці відповідних пропозицій та представити їх Парламенту для подальшого опрацювання у комітетах.

В. Гройсман погодився з думками співрозмовників щодо необхідності здійснення повноцінної реформи податкової системи, яка буде заздалегідь розроблена та узгоджена з усіма зацікавленими сторонами.

Крім того, Голова Верховної Ради запропонував провести у Парламенті тематичний ІТ-день для прийняття необхідних рішень. "Мова йде про те, щоби створити фундаментальні закони, які не дозволять ними гратися, але чітко визначати подальші кроки розвитку галузі", – зауважив В. Гройсман.

У зустрічі взяли участь керівники низки провідних ІТ-компаній України, зокрема "EPAM", "USCUTUM", "SigmaSoftware", НВП "Медірент", ГО "Digital Ukraine", "IT Ukraine", "Microsoft", ІТ-комітету Європейської бізнес-асоціації, "CIKLUM", "ORACLE", ІТ-комітету Американської торгової палати, "DATA Group", ІТ Україна, ТОВ "Естаунд коммерс", "OMP", "Luxoft", "Октава Капітал", "AltexSoft", Американської торгової палати, ТОВ "Айкюжн", ТОВ "Логіка ЛТД", "NetCracker", "SimCorp" та "SPS Commerce".

Відео https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MFXZ0L1eQh0

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Франція запустила ракету-носій з українс…

03-12-2015 Олена - avatar Олена

Франція запустила ракету-носій з українським двигуном

З космодрому Куру у Французькій Гвіані в четвер стартувала французька ракета-носій Vega з українським двигуном. Як повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу компанії Arianespace, ракета вивела на навколоземну орбіту зонд Lisa...

Рекорд швидкості наземних радіокомунікац…

25-05-2016 Олена - avatar Олена

Рекорд швидкості наземних радіокомунікацій покращений на порядок

Колективу учених та інженерів, що брали участь в проекті ACCESS (Advanced E Band Satellite Link Studies), удалось покращити колишнє найвище значення пропускної здатності радіоканалу в 10 разів. Вони продемонстрували бездротову...

XII міжнародна конференція «Енергія з бі…

22-06-2016 Олена - avatar Олена

XII міжнародна конференція «Енергія з біомаси»

20-21 вересня 2016 в Києві відбудеться XII міжнародна конференція ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ, організаторами якої виступають Біоенергетична асоціація України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, Науково-технічний центр “Біомаса” та Інститут технічної...