Знайдено спосіб зберігання цифрових даних мільярди років

optoeletronika

Дослідники з Центру дослідження оптоелектроніки при Саутгемптонському університеті у Великій Британії розробили метод запису і зчитування інформації «в 5D-структурі» за допомогою фемтосекундного лазера. Про це повідомляє Phys.

Розроблена технологія дозволяє зберігати на одному оптичному диску стандартних розмірів 360 ТБ цифрової інформації в порівнянні з 50 ГБ в сучасних Blu-ray-дисках. Такий носій буде зберігати інформацію без втрат при температурі до 190°C протягом 13,8 млрд. років, а при кімнатній температурі – «вічно». Максимальна температура, яка не призведе до руйнування даних при цьому становить 1000°C.

Інформація записується в кварцове скло за допомогою надшвидкої лазерної установки, яка створює промінь високої інтенсивності на дуже короткі проміжки часу. Дані записуються лазером в три рівні, в результаті чого утворюється триповерхова структура нанокрапок. Відстань між шарами становить 5 мкм.

Нова пам'ять може стати корисною для великих архівів, таких як національні архіви музеїв, бібліотек та інших організацій, діяльність яких включає архівування великих обсягів інформації, підкреслюють учасники проекту.

Тепер такі важливі документи людської історії, як Загальна декларація прав людини, «Оптика, або Трактат про відображеннях, заломлення, згинання та кольори світла» Ісаака Ньютона (Isaac Newton), Велика хартія вольностей і Біблія короля Якова, можуть бути збережені на багато поколінь вперед і фактично стати безсмертними, відзначають автори роботи.

«Нова технологія дозволить зберегти докази існування нашої цивілізації: все, що ми вивчили, ніколи не буде забуте», – прокоментував Пітер Казанський (Peter Kazansky), співробітник Центру дослідження оптоелектроніки.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

В МФТИ открыли биотехнологический бизнес…

18-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

У малых инновационных компаний появилась еще одна площадка для развития: церемония открытия биотехнологического бизнес-инкубатора прошла во вторник в Московском физико-техническом институте (МФТИ).

Розвиток сфери енергоефективності та від…

21-03-2016 Олена - avatar Олена

Розвиток сфери енергоефективності та відновлюваних джерел енергії - один з ключових факторів економічного росту країни

18 березня цього року у Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК відбулися комітетські слухання на тему "Як забезпечити зростання ВВП за рахунок зниження енергоємності України? Європейський досвід енергетичного переходу"....

"Ніч науки" відкрила для харкі…

01-10-2013 Anna - avatar Anna

"Ніч науки" відкрила для харків'ян двері лабораторій вишів

        Лабораторії десятка вишів Харкова працювали з вечора до пізньої ночі в якості демонстраційних центрів проекту "Ніч науки". Цей факт кореспонденту Укрінформу підтвердив ініціатор проекту, керівник Харківського...